31.8 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

جابجایی یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از پایانه‌های قم تا پایان مهر ۹۸

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم از جابجایی یک‌میلیون و 400 هزار نفر از پایانه‌های قم به نقاط مختلف کشور تا پایان مهرماه خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، رضا پوریافر با بیان جایگاه اتوبوس در سفرهای برون شهر، اظهار داشت: باوجود کاهش اقبال عمومی در استفاده از اتوبوس در سفرهای برون‌شهری، شهر قم هنوز آمار خوبی در استفاده مردم از اتوبوس برای سفرهای برون‌شهری دارد.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم آمار ثبت‌شده در هفت ماه نخست سال جاری را بیش از ۸۵ هزار سرویس از پایانه‌های شهر قم به نقاط مختلف کشور اعلام کرد و افزود: این تعداد سرویس در هفت ماه نخست سال نشان‌دهنده جایگاه و توجه مردم به اتوبوس در سفرهای برون‌شهری است.

پوریافر حجم مسافر جابه‌جاشده در این ایام را نیز بیش از یک‌میلیون ۴۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد سرویس‌ها اعزام به مرز مهران هفت هزار و ۲۵۰ سرویس با ۲۰۵ هزار مسافر، مرز شلمچه ۸۰۲ سرویس با ۳۱ هزار مسافر و مرز چذابه ۱۶ سرویس با ۴۵۰ مسافر بوده است.

وی آمار ویژه تابستان را نیز اعلام کرد و ادامه داد: از تیرماه تا شهریورماه سال جاری ۴۱ هزار اتوبوس و تاکسی ۷۵۰ هزار مسافر را از پایانه‌های شهر قم  به نقاط مختلف کشور جابه‌جا کرده‌اند.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم تعداد مسافران حج تمتع را که از پایانه مرکزی اعزام شدند را نیز یک هزار و ۵۸۴ مسافر اعلام و خاطرنشان کرد: در ایام اعزام حجاج به کشور عربستان علاوه بر مسافران پایانه مرکزی پذیرای بیش از پنج هزار نفر بوده است.