33.6 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

برگزاری کارگاه آموزشی در مرکز تخصصی علوم باغبانی و فضای سبز

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: اهمیت مشارکت مردم در توسعه و نگهداری فضای سبز به اندازه فعالیت‌های سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری بوده و نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

به گزارش شهرنیوز، پیام جوادیان با اشاره به اهمیت آموزش در ارتقاء فرهنگ شهروندی، اظهار داشت: قبل از اقدام برای ارائه خدمات باید آموزش‌های لازم به شهروندان ارائه شود تا شاهد بیشترین بازدهی از خدمات ارائه‌شده در سطح شهر باشیم.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم فعالیت در حوزه فضای سبز و توسعه و نگهداری آن را مورد بررسی قرارداد و گفت: اهمیت مشارکت مردم در توسعه و نگهداری فضای سبز به اندازه فعالیت‌های سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری بوده و نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

جوادیان تصریح کرد: در سازمان با توجه به این مهم برنامه‌هایی در همه فصول برای مشارکت و ارتقاء سطح دانش شهروندان برنامه‌ریزی و نقش مردم در این حوزه بسیار پررنگ دیده‌شده است.

وی یکی از اقدامات سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم را برای ارتقاء فرهنگ شهروندی و جلب مشارکت‌های مردمی تأسیس کتابخانه تخصصی علوم باغبانی و فضای سبز و مرکز ارتباطات مردمی در بوستان کودک دانست و گفت: کتاب‌های موجود در این مرکز تمام مباحث زیست‌محیطی و علوم مربوط به باغبانی و فضای سبز در همه سنین و مقاطع تحصیلی تا کارشناسی ارشد و دکتری را پوشش می‌دهد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از برگزاری کارگاه آموزشی باغبانی در این مرکز خبر داد و خاطرنشان کرد: این کارگاه با موضع آشنایی با خاک مناسب و نحو تعویض گلدان در مرکز ارتباطات مردمی و کتابخانه تخصصی علوم باغبانی و فضای سبز برگزار می‌شود.

جوادیان برگزاری این قبیل دوره‌ها را برای توسعه فضای سبز با مشارکت مردم بسیار مؤثر خواند و تأکید کرد: مشارکت مردم در مدیریت شهر و زیباسازی مناظر شهری می‌تواند در ایجاد شادی و افزایش امید در جامعه مؤثر باشد.

وی ادامه داد: شهروندان با ارسال کلمه “کارگاه” به سامانه ۳۰۰۰۱۳۹۷ می‌توانند در این دوره آموزشی ثبت‌نام کرده و شرکت کنند.

قابل‌ذکر است این کارگاه آموزشی روز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه ساعت ۱۱ صبح در مرکز ارتباطات مردمی و کتابخانه تخصصی علوم باغبانی و فضای سبز واقع در میدان بسیج خیابان میرزای قمی، خیابان جنان/ بوستان کودک برگزار می‌شود.