35.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

آشنایی دانش آموزان قمی با الگوی صحیح خرید با محوریت مدیریت پسماند

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: دانش آموزان با حضور غرفه سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم در نمایشگاه مدیریت بحران؛ الگوی مصرف خرید، خرید به اندازه، استفاده از کیسه خرید پارچه‌ای و کاهش مصرف کیسه پلاستیکی، اجتناب از خرید مواد غیر ضروری و ... را آموزش می بینند.

به گزارش شهرنیوز، سید عبدالله میرابراهیمی با اشاره به فعالیت مرکز آموزش کودکان مدرسه، اظهار کرد: در غرفه سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم در نمایشگاه مدیریت بحران مباحث مربوط به تفکیک پسماند و کاهش تولید پسماند مطرح می شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با بیان اینکه در غرفه مدیریت پسماند آموزش ها بر اساس مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت است، اظهار کرد: بیان شیوا همراه با قصه گویی با موضوعات مفاهیم مدیریت پسماند ویژه مقاطع اول تا سوم ابتدایی است تا کودکان مباحث مربوط به پسماندها، تفکیک انواع پسماند، حفظ نظافت و پاکیزگی و … را در قالب شعر و قصه آموزش ببینند.

میرابراهیمی در ادامه با اشاره به فضای سازی غرفه به شکل یک فروشگاه، خاطرنشان کرد: دانش آموزان مقاطع بالاتر با حضور در غرفه مدیریت پسماند و توضیحات مربی با موضوعاتی چون اصلاح الگوی خرید آشنا می‌شوند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان عاملان موثر در تغییر سبک زندگی خانواده ها هستند، تصریح کرد: با توجه به اینکه سیستم آموزش به سمت بازی محوری می رود، غرفه مذکور تداعی گر بخشی از فروشگاه است که دانش آموزان بر اساس توضیحاتی که دریافت می کنند نسبت به خرید لوازم مایحتاج خود اقدام می نمایند و در صورت انتخاب و خرید درست بر اساس الگوهای مناسب مصرف امتیاز می گیرند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: دانش آموزان با حضور در این غرفه با الگوی مصرف خرید، خرید به اندازه، استفاده از کیسه خرید پارچه ای و کاهش مصرف کیسه پلاستیکی، اجتناب از خرید مواد غیر ضروری و … را آموزش می بینند.