34.7 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

مطالعات طرح جامع حمل و نقل قم به روز رسانی می‌شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به برخی از مهمترین اقدام های انجام شده برای رفع مشکل های ترافیکی در قم، گفت: بازنگری و به روز رسانی مطالعات طرح جامع حمل و نقل درون شهری قم در حال انجام است.

عباس ذاکریان در هفتمین جلسه شورای ترافیک استان قم در تالار امام جواد (ع) استانداری، اظهار داشت: با توجه به اینکه آخرین آمار این طرح مطالعاتی مربوط به سال ۸۲ است، و زمان زیادی از آن گذشته، نیاز بود که به روز رسانی شود، برای این کار مشاور گرفته شده و حدود یک سال و نیم است که روی آن کار می کند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم بیان داشت: فصل پنجم این طرح مربوط به نقاط حادثه خیز و افزایش ایمنی معابر است که با همکاری پزشکی قانونی، پلیس راهور و اورژانس اطلاعات خوبی جمع آوری شده‌ است.

ذاکریان همچنین با بیان اینکه طی سال های ۹۴ تا ۹۷ در مجموع ۱۸۸ نقطه حادثه خیز موجود در سطح شهر قم به شهرداری اعلام و پیشنهادهایی نیز برای رفع آن صورت گرفت، افزود: ۸۴ مورد آن انجام، ۲۲ مورد در کمیته‌های مربوطه مانند کمیته فنی شورای ترافیک مخالفت شده و ۵۶ مورد نیز مانند تقاطع های غیر همسطح زمان بر بوده است.

وی ادامه داد: ۲۱ مورد مانند روشنایی معابر مربوط به اداره های دیگر و پنج‌ مورد نیز تکراری بوده‌ است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم تصریح کرد: برای سال‌ جاری نیز ۱۴۳ نقطه حادثه خیز به شهرداری اعلام شده که با کمک پلیس راهور و به اتفاق سر کلانترها و مسئولان ترافیک مناطق از این موارد بازدید شده و در دستور کار کمیته فنی شورای ترافیک قرار گرفته تا تدبیری اندیشیده شود.

ذاکریان خاطرنشان کرد: سال قبل برای مکانیزه کردن پلهای عابر پیاده در قم مناقصه ای را برگزار کردیم ولی به دلیل نوسانات نرخ ارز هیچ کس در آن شرکت نکرد.

وی افزود: امسال برای مکانیزه کردن چهار پل عابر پیاده یک شرکت کننده با ۱۲۰ میلیارد ریال برنده شد، یعنی مکانیزاسیون هر پل ۳۰ میلیارد ریال هزینه دارد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: در این خصوص دستگاه های خدمات رسان مانند آب و برق و گاز باید برای جا به جایی تاسیسات با شهرداری همکاری لازم را داشته باشند.