35.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

پیام تبریک شهردار قم به مناسبت هفته وحدت

شهردار قم با صدور پیامی فرا رسیدن هفته وحدت را تبریک گفت.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقاییان‌نژاد با صدور پیامی فرا رسیدن هفته وحدت و میلاد با سعادت خاتم‌النبیین حضرت محمد مصطفی(ص) را به تمام مسلمانان جهان تبریک گفت.

متن پیام شهردار قم به این شرح است:

بسمه تعالی

پیامبرگرامی اسلام حضرت محمّد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم سفیر وحی الهی بوده و در میثاق، اوّلین و در مبعث آخرین است.

خداوند را شاکریم که به برکت وجود خاتم الانبیاء صلی الله علیه و آله و سلم منّت نهاد و خلقت را استوار ساخت و با این تعبیر زیبای لولاک لما خلقت الافلاک از این حقیقت ژرف، رونمایی فرمود و به یُمن وجود سید المرسلین انسانیت را از ضلالت نجات و هدایت فرمود و صفی الله به عنوان سفیر وحی الهی به استناد أَوَّلِ النَّبِیِّینَ مِیثاقاً وَ آخِرِهِمْ مَبْعَثاً، در میثاق، اوّلین و در مبعث و نتیجه برترین و آخرین نمود یافت.

دامنه و گستردگی حوزه فعالیت پیامبران الهی، ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با سعه وجودی آنان دارد و با این فراز نورانی وَ مَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَهً لِلْعَالَمِینَ از وجود با مقیاس جهانی نبی الرحمه رمزگشایی می‌نماید و همان طور که ایشان سر سلسله انسان‌های کامل است.

بی شک حبیب الله، محور وحدت قلوب و تقریب عملی است و هفته وحدت این میراث گرانبهای بنیانگذار جمهوری اسلامی که نشانه‌ای بر عمق دید استراتژیک امام راحل (ره) داشته و همچنین مورد توجه و عنایت خاص مقام معظم رهبری مدظله العالی نیز هست؛ بهانه ای برای هم افزایی ظرفیت ها و واکاوی فرصت‌هاست.

نزدیک سازی افق ذهنی و فکری مبتنی بر عقلانیت باعث هم گرایی، انسجام و هم‌بستگی اجتماعی می‌شود و وحدت ضمن نهادینه سازی خود باوری، اقتدار را تقویت و جنگ‌های نامتقارن سخت و نرم را دفع می‌نماید. افق فهم مشترک بین عقلانیت و افراطی‌گرایی را نمی‌توان تبیین و توصیف نمود و متاسفانه عدم فهم متقابل و مشترک و فقدان عقلانیت، خلاها و شکاف‌هایی را به وجود آورده و افراطی‌گرایی و شکل‌گیری جریانات انحرافی را دامن می‌زند و بستری برای تخریب، تحریف و حتی سیاه نمایی چهره اسلام شده و بهانه‌ای برای ترسیم اسلام هراسی توسط دشمن می‌گردد.

وحدت، پدافند غیرعامل بوده و قدرت آفرین است و باعث امنیت شده و با فرصت سازی، تهدید زدایی می‌کند و می‌توان با اجرایی سازی ایده‌های نوین مشترک، دایره تعاملات را افزایش داده و با همکاری‌های اجرایی متقابل، تالیف قلوب ارتقاء یافته و فراوانی‌های تشریک مساعی به خصوص با مشارکت در پروژه‌های اجرایی و انتقال دانش و تجربه، ناکامی و نا امیدی دشمن را رقم خواهد زد.

متاسفانه گاه دوستان معارض‌، طعمه دشمنان معاند شده و به اسم شیعه علیه اهل سنت و گاه برعکس، سایت، سخنرانی و آثار مکتوب دارند که هوشیاری طرفین باعث خنثی‌سازی توطئه‌ها خواهد شد.

اینجانب فرا رسیدن میلاد نورانی و با سعادت خیرالبریه حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم و فرزند برومندشان رئیس مذهب فقه جعفری حضرت امام جعفر صادق علیه السلام و هفته‌ی وحدت را که نوید بخش همدلی و همبستگی برای نیل به اهداف عالیه اسلامی در سایه‌سار اقتدار و عمل به ولایت است؛ تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و توفیق به خدمتگزاری را از خداوند منّان برای همگان مسالت دارم.

                                          سید مرتضی سقائیان نژاد

                                        شهردار قم