29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

فعالیت ۸ غرفه بازیافت در منطقه یک شهر قم

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به راه‌اندازی هشتمین غرفه در منطقه یک شهری، اظهار کرد: غرفه جدید در بلوار 15 خرداد، خیابان شهدای دروازه ری، رو به روی مسجد حضرت ولیعصر (عج) واقع شده است.

به گزارش شهرنیوز، سیدعبدالله میرابراهیمی با اشاره به راه‌اندازی هشتمین غرفه بازیافت واقع در منطقه یک، اظهار داشت: تفکیک پسماند در مبدا کار آسانی است، اما همین امر می‌تواند بسیاری از هزینه‌های مربوطه شامل هزینه‌های حمل و نقل، پردازش و دفع پسماند را کاهش و در عین حال از لحاظ زیست محیطی و اقتصادی نیز برای کشورمان مفید باشد.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم هدف از راه‌اندازی و فعالیت این غرفه‌ها را تفکیک پسماند خشک از مبداء عنوان و تأکید کرد: راه‌اندازی غرفه‌های بازیافت و در دسترس بودن آنها برای عموم شهروندان، کمک شایانی به تفکیک پسماندها می‌کند، ضمن اینکه به منظور تشویق شهروندان طرح‌های انگیزشی از جمله تبادل با گل و گیاه و کتاب نیز در بازه‌های زمانی مختلف در طول سال برگزار می‌شود.

میرابراهیمی با تأکید بر نقش تعامل شهروندان در افزایش میزان آمار تفکیک پسماند در مبداء، افزود: هر چه سعی کنیم مشارکت مردم در تفکیک پسماند خشک از مبداء بیشتر شود علاوه بر اینکه به حفظ محیط زیست کمک شایانی می‌شود، از نظر اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.