31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

برگزاری دوره‌های آشنایی با شرایط عمومی پیمان‌های اجرا و نگهداری فضای سبز

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از برگزاری دوره‌های آشنایی با شرایط عمومی پیمان و اسناد و مدارک پیمان‌های اجرا و نگهداری فضای سبز ویژه کارشناسان و روسای ادارات این حوزه خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، پیام جوادیان با تشریح لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی با موضوع تهیه و ویرایش اسناد پیمان‌های اجرا و نگهداری فضای سبز اظهار داشت: این دوره‌ها باهدف به‌روزرسانی اسناد، مدارک و قراردادهای نگهداری و اجرا فضای سبز برگزار می‌شود.
وی از برگزاری جلسات متعدد به‌منظور به‌روزرسانی اسناد و مدارک قراردادهای نگهداری و اجرای فضای سبز در سازمان‌ها پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم خبر داد و افزود: این جلسات در قالب کارگروه نظارت بر توسعه و نگهداری فضای سبز برگزار شده است.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تبادل‌نظر برای رسیدن به راهکارهای متناسب با فضای سبز شهر قم را یکی از مزایای برگزاری این کارگروه‌ها دانست و تصریح کرد: بعد از جمع‌بندی نظرات و نقدها اصلاحات لازم در اسناد و مدارک انجام می‌شود تا قراردادهای منعقد شده در این حوزه با حداقل ایراد و نقصان وارد مرحله اجرا شود.
وی آشنایی و ارتقاء دانش علمی و تجربی کارشناسان فضای سبز سازمان را یکی از اولویت‌های آموزشی در دوره‌ها عنوان کرد و گفت: این کارگروه‌ها علاوه بر ایجاد اصلاحات جدید برای مرور و ارتقاء سطح علمی کارشناسان و گروه نظارتی برگزار می‌شود.
جوادیان برگزاری آزمون را به‌عنوان مرحله نهایی این دوره آموزشی لازم خواند و خاطرنشان کرد: با برگزاری آزمون از شرایط عمومی پیمان و اسناد و مدارک پیمان‌های توسعه و نگهداری فضای سبز میزان آشنایی کارشناسان سنجیده شده و به‌ عنوان ارزشیابی در رزومه آن‌ها ثبت می‌شود.
وی ادامه داد: ارزیابی ثبت‌شده در انتخاب کارشناس و رئیس اداره فضای سبز نمونه تأثیر داشته و به‌عنوان ملاک ارزیابی‌های سالانه مورد توجه قرار خواهد گرفت.