34.1 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

توزیع ۹۰۰هزار تن آسفالت در شهر قم طی سالهای۹۴ تا۹۷

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: در بخش توزیع آسفالت از سال ۹۴ تا سال ۹۷ جهش کلی داشته ایم و مجموعاً بالغ بر 900 هزار تن آسفالت در سطح شهر توزیع شده است.

به گزارش شهرنیوز، علیرضا قاری قرآن  با اشاره به اقدامات انجام‌ شده در حوزه عمرانی در شهرداری قم، اظهار کرد: شهرداری در بخش آسفالت از سال ۹۴ تا سال ۹۷ جهش کلی داشته که مجموعاً بالغ بر ۹۰۰ هزار تن آسفالت را توزیع کرده که حداکثر این آمار در سال ۹۶ حدود ۳۰۰ هزار تن بوده است.
معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: در حوزه اجرای پروژه های خرد و کلان شهر مقدس قم به حمدالله اتفاقات خوبی در پیش رو است در حالی که کل کشور درگیر شرایط نامطلوب اقتصادی و عمرانی است.

وی با بیان اینکه برای سال ۹۸ پیش‌بینی توزیع ۲۵۰ هزار تن آسفالت در شهر را انجام‌ داده، تصریح کرد، تاکنون حدود ۱۳۰ هزار تن آسفالت در مناطق توزیع شده و مابقی هم به تناسب در ماه‌های آینده خصوصا در دو ماه پایانی سال انجام خواهد شد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری قم تصریح کرد: نگاه کلی به وضعیت توزیع آسفالت نشان می‌دهد که شهرداری روند مطلوبی را در توزیع آسفالت پی گرفته است؛ در دو سه ماه اول سال حجم کمتری نسبت به متوسط ماهانه در توزیع داشتیم که در ماه‌های اخیر شدت یافته است و این روند ادامه خواهند یافت.

وی با بیان اینکه شهرداری منابع قیر خوبی برای تولید آسفالت دارد، گفت: امکانات و تجهیزات تولید و پخش مطلوبی هم برای کارخانه آسفالت تامین شده تا بر اساس برنامه تا پایان سال تعهدات مربوطه انجام گردد.
قاری قرآن با تاکید بر اینکه سهم ۲ تا ۲.۵ برابری در پروژه های مختلف شهری هزینه شده است، افزود: توسعه فضای سبز، توسعه وسائل حمل و نقل عمومی، پروژه‌های بهسازی و ورودی‌ها، پل‌ها و تقاطع غیرهمسطح و… جزو پروژه‌هایی بوده که در سال‌های اخیر در دستور کار شهرداری بوده است.
وی بیان کرد: تکمیل تقاطع غیرهمسطح جعفریه، میدان ولیعصر، پیاده‌راه چهارمردان و… هم جزو پروژه‌هایی است که در آینده تکمیل می‌شود.
معاون شهردار قم با اشاره به پروژه‌های ورزشی و فرهنگی شهرداری افزود: تعداد ۸ مجموعه ورزشی در دو نوع کوچک و بزرگ در دستور کار قرار گرفت و امیدواریم در نیمه اول سال آینده کل پروژه‌های در حال ساخت بهره‌برداری شود که تاکنون دو مورد از آنها افتتاح شده است.
وی با بیان اینکه در ابتدای کار ورود به این موضوع توسط مناطق کار با سختی پیش رفت، تصریح کرد: با افتتاح ۲ مجموعه موضوع به جریان افتاد که البته سازمان فرهنگی ورزشی هم باید خود را برای بهره‌برداری از این مجموعه‌ها تجهیز کند.
قاری قران همچنین اشاره کرد در بدو ورود تیم جدید به شهرداری، برنامه‌ای به شورا ارائه کردیم که اولویت‌بندی در اجرای پروژه‌ها تا سال ۱۴۰۰ بود که در ابتدا تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره را در دستور کار قرار دادیم.
وی با اشاره به پروژه‌های تکمیل‌شده در سال‌های اخیر بیان کرد: از جمله این پروژه‌ها که در شهر گره‌های ترافیکی هم ایجاد کرده بود تقاطع غیرهمسطح ۱۵ خرداد بود، همچنین پروژه پل میثم و تقاطع کریمی هم از این دست پروژه‌ها بود. تقاطع شهدای مدافع حرم، شهرک قدس، بلوار آیت‌الله بروجردی و… نیز از دیگر پروژه‌های شاخص اجرا شده بوده است.
معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به احداث پیاده‌راه ارم تصریح کرد: این پروژه مسائل مختلفی داشت اما امروز شاهدیم که این محور یک عملکرد مثبت را در مرکز شهر ایجاد کرده و فضای آرامی را برای مردم فراهم کرده است.
وی با بیان اینکه در سال ۹۸ و افق بعدی احداث پل امینی بیات را در دستور کار داریم، گفت: با تکمیل تملکات، این پروژه تکمیل خواهد شد، همچنین باغ پرندگان، بلوار فردوسی هم در دستور کار شهرداری است.