9.5 C
شهر مقدس قم
۲ اسفند ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار سازمان فرهنگی

برگزاری همایش بزرگ دوچرخه‌سواری به مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت ولی‌عصر (عج) به همت شهرداری قم

همایش بزرگ دوچرخه‌سواری به مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت ولی‌عصر (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) با مشارکت شهرداری قم برگزار شد.

به گزارش شهرنیوز، همزمان با ایام موفور السرور ماه ربیع‌الاول و به مناسبت سالروز آغاز امامت صاحب‌الزمان مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) همایش بزرگ دوچرخه‌سواری با حضور گسترده شهروندان و علاقه‌مندان این رشته ورزشی در شهر قم برگزار شد.

این همایش به همت خادمان شهر کریمه اهل بیت(سلام الله علیها) در سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم، صبح روز جمعه از میدان توحید در منطقه 2 شهرداری قم آغاز و در ادامه با عبور از میدان شهید امینی بیات و میدان نبوت، در ایستگاه پایانی در جوار امامزاده سید معصوم به اتمام رسید.

مراسم پایانی و اهداء جوایز این همایش نیز با حضور مالکی‌نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم، مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم و  برخی از مدیران و مسئولین استانی و شهری برگزار و به شرکت‌کنندگان در این همایش به قید قرعه جوایزی اهداء شد.

همایش دوچرخه‌سواری از نخستین ویژه‌برنامه‌های شهرداری قم در جهت بزرگداشت و معرفی سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به شهر قم به عنوان “روز قم” بود که با حضور کم‌نظیر علاقه‌مندان به ویژه نوجوانان و دانش‌آموزان در منطقه 2 شهرداری قم برگزار گردید.

هیئت دوچرخه‌سواری استان قم، سازمان تبلیغات اسلامی، ستاد اقامه نماز استان قم، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و برخی دیگر از دستگاه‌ها، نهادها و مجموعه‌های فرهنگی ورزشی استان در کنار سازمان‌ها و مناطق شهرداری قم نیز از دیگر مشارکت‌کنندگان در اجرای این همایش بودند.