28.9 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

تاکید شهردار قم بر ساماندهی محله اسماعیل آباد قم

شهردار قم با تاکید بر استفاده از ظرفیت اراضی ۳۲ و ۴۸ هکتاری پردیسان برای ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی گفت: همه مسئولان استان برای ساماندهی وضعیت نامناسب محله محروم اسماعیل آباد تاکید و توافق دارند.

دکترسید مرتضی سقائیان نژاد، در یکصد و شانزدهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در ساختمان شهید باکری این شورا، با اشاره به لایحه اخذ مجوز آماده سازی اراضی ۳۲ هکتاری پردیسان، افزود: فرایند لازم برای استفاده از اراضی ۳۲ و ۴۸ هکتار پردیسان برای ساماندهی سکونتگاه‌های غیرمجاز تصویب شده‌ است و در دست شهرداری است و در آن فرایند مدیریت و کمیسیون‌ها زیر نظر شهرداری بوده و می‌توان بافت فرسوده را حذف کرد که با تغییر مدیریت شهری نیز این روند ادامه خواهد یافت.

وی با موافقت بر حذف بافت فرسوده از لایحه تصریح کرد: می‌توانیم حذف بافت فرسوده را در لایحه قید کرده و اختصاص زمین تنها شامل سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه دکل‌های برق باشد.

شهردار قم با بیان اینکه این اراضی در اختیار شورای اسلامی شهر و شهرداری است و برای ساماندهی سکونتگاه‌های غیرمجاز و همچنین مناطق زیر دکل‌های فشار قوی برق استفاده می‌شود، گفت: در صورت نگرانی شورا برای استفاده از این اراضی در قالب طرح‌های دیگر، در مصوبه شورا، قید استفاده از این اراضی برای ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی تاکید شود.