37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

برگزاری المپیاد ورزشی ثارالله در قم با مشارکت شهرداری قم

دبیر نخستین المپیاد ورزشی ثارالله گفت: نخستین المپیاد ورزشی ثارالله با شعار علی باوران و علی یاوران در ۱۱ رشته ورزشی از ۱۰ آبان با مشارکت سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم لغایت ۱۰ آذرماه برگزار می‌شود.

مهدی بابایی با اشاره به برگزاری نخستین المپیاد ورزشی ثارالله، اظهار داشت: اهمیت فریضه الهی امر به‌ معروف و نهی از منکر در جامعه باید مورد تأکید باشد.

دبیر نخستین المپیاد ورزشی ثارالله افزود: برای ترویج فریضه امر به‌ معروف و نهی از منکر بین ورزشکاران باید مثل خودشان ورود کنیم و در قالب برگزاری مسابقات ورزشی به ترویج این فریضه الهی بپردازیم.

بابایی تصریح کرد: در منشور المپیاد ورزشی ثارالله چند کلام از امیرالمؤمنین(ع) درباره حفظ زیبایی و اهمیت به نماز و احترام به بزرگ‌تر مطالب گذاشتیم و همچنین تأکیدات مقام معظم رهبری در زمینه ترویج امر به‌ معروف و نهی از منکر و از  شهید ابراهیم هادی که نماد ورزشکاران است در این منشور مطلب آمده است.

وی گفت: منشور المپیاد ورزشی ثارالله را در باشگاه‌های ورزشی نصب‌ کرده و در قالب طوماری ورزشکاران امضا می‌کنند، به‌وسیله این منشور تلاش می‌شود یک سری معروفاتی که در برخی باشگاه‌ها ترک شده احیا می‌شود، مستقیم گفته نمی‌شود که چه اقداماتی انجام شود بلکه با روایات سعی در تلنگر به ورزشکاران داریم.

دبیر نخستین المپیاد ورزشی ثارالله ادامه داد: نخستین المپیاد ورزشی ثارالله با شعار علی باوران و علی یاوران با هدف ترویج فرهنگ امر به‌ معروف و نهی از منکر در مصلی قدس و توسط نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه استان قم و جمعی از مسئولان افتتاح شد.

بابایی تصریح کرد: المپیاد ورزشی ثارالله در ۱۱ رشته ورزش‌های الکترونیک، جودو، فوتسال، والیبال، تیراندازی، پینگ‌پنگ، تکواندو، آمادگی جسمانی، ورزش‌های بومی محلی، دارت و شنا برگزار می‌شود.

وی ابراز کرد: المپیاد ورزشی ثارالله با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان و سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم و ستاد نماز جمعه، توسط قرارگاه امربه‌معروف و نهی از منکر ثارالله استان قم و ناحیه مقاومت بسیج امام حسین علیه‌السلام سپاه امام علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام استان قم برگزار می‌شود.

دبیر نخستین المپیاد ورزشی ثارالله خاطرنشان کرد: نخستین المپیاد ورزشی ثارالله از ۱۰ آبان لغایت ۱۰ آذرماه ادامه خواهد داشت و در پایان طی همایشی به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج آیین اختتامیه و برگزاری دوره آموزشی آمران به معروف ویژه جامعه ورزشی استان قم برگزار خواهد شد.