29.8 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آتش‌نشانی

رونمایی از تجهیزات پدافندی آتش‌نشانی قم

با حضور سردار جلالی رئیس پدافند غیرعامل کشور از تجهیزات پدافندی آتش‌نشانی استان قم رونمایی شد.

سردار جلالی رئیس پدافند غیرعامل کشور، بهرام سرمست استاندار قم، مرتضی حیدری فرماندار قم، سامع معاون خدمات شهری شهرداری قم،جعفری مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم، مهدی متقیان مدیرکل پدافند غیرعامل قم در این مراسم حضور داشتند.

حمید کریمی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم در حاشیه رونمایی از این تجهیزات، اظهار داشت: برخی لوازم پدافندی آتش‌نشانی به همت مسئولان استان در اختیار آتش‌نشانی قم قرار داده‌ شده است.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته پس از حضور مجدد سردار جلالی رئیس پدافند غیرعامل کشور به قم برخی تجهیزات از لوازم پدافند غیرعامل کشور دریافت و همچنین توسط آتش‌نشانی قم نیز تهیه می‌شود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم تصریح کرد: برخی تهدیدات این استان را تهدید می‌کند و باید آتش‌نشانی را به یک سری لوازم حفاظت فردی مجهز کرده تا برای ورود به محیط‌های آلوده با مشکل روبه‌رو نشویم.

کریمی گفت: سم‌پاش مخصوص و کاورهای ایزوله توسط آتش‌نشانی قم تهیه‌ شده و همچنین لباس مخصوص ضد شیمیایی و جعبه و ماسک‌های خاص تهیه‌ شده است، تلاش می‌شود لباس‌های حفاظت فردی آتش‌نشانان نیز تهیه و در اختیار آنها قرار بگیرد که این لوازم برای مقابله با محیط‌های آلوده است تا عملیات خوبی در آن محیط‌ها انجام شود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار شد با برگزاری جلسات با پدافند غیرعامل کشور اقلام بیشتری تهیه شود و کاورهای مخصوص و یک نمونه لباس در اختیار آتش‌نشانی قم قرار بگیرد تا برای ورود به محیط آلوده مشکلی ایجاد نشود.