36 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

نهضت معابر سبز تا پایان سال تکمیل می‌شود

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: نهضت معابر سبز پروژه‌ای است که توسط سازمان پارک‌ها پیگیری می‌شود که تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

به گزارش شهرنیوز، پیام جوادیان با تاکید بر اینکه طی چهار سال اخیر پنج میلیون و ۳۰۰ هزار مترمربع توسعه فضای سبز جنگلی و کمربند سبز در اطراف شهر قم داشتیم، گفت: کمربندی امام علی(ع)، بوستان زائر، کوه دو برادران، رینگ جمکران و غیره از این جمله است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم بیان کرد: نهضت معابر سبز پروژه‌ای است که توسط سازمان پارک‌ها پیگیری می‌شود که تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: بسیاری از خیابان‌ها در شهر قم درختکاری نشده بود و این مساله در طرح تفصیلی شهرها توصیه شده و عنوان شده در معابر و شوارع بالای ۱۶ متر درختکاری صورت گیرد که کمک زیادی به سرسبزی و زیبایی شهر کرده و رطوبت را بالا می‌برد.

جوادیان با بیان اینکه در فاز نخست خیابان‌های مستعد توسعه فضای سبز شناسایی شده، گفت: در فضاهایی که عرض پیا‌ده‌ها مناسب بود باغچه ایجاد شد و در فضاهایی که امکان آن نبود تک درخت کاشته شد؛ یکی از نمونه‌های ویژه این پروژه خیابان ارم است که در سال‌های آینده این خیابان کاملاً به صورت سایه‌دار خواهد بود.