34.7 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

اجرای ۵۰۰ پروژه طی دو سال در شهرداری قم

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: در سال گذشته و جاری ۲۳ پروژه کلان در شهر قم توسط شهرداری اجرایی شده که با پروژه های جزئی که اجرایی شده است به ۵۰۰ پروژه در سطح شهر رسیده است.

علیرضا قاری قرآن اظهار کرد: در سال ۹۷ و ۹۸ بالغ بر ۲۳ پروژه کلان در شهر اجرایی شده که با پروژه‌های متوسط و کوچک منطقه ای سطح شهر، بیش از ۵۰۰ پروژه احداث شده است.

وی بیان کرد: پروژه‌های بزرگ شهری سهم ۷۰ درصدی از بودجه عمرانی شهرداری را به خود اختصاص می‌دهد.

معاون شهردار قم با اشاره به اهمیت ایمنی در اتوبان امام علی(ع)،یکی از پروژه‌های شهرداری را اجرای نیوجرسی وسط کمربندی امام علی عنوان کرد و گفت: ۶ کیلومتر از پروژه تکمیل شده و مابقی آن نیز تا پایان سال اجرایی می‌شود.

وی گفت: نیوجرسی‌های آماده وجود ندارد و به همین خاطر زمان‌بر است و به مرور با تولید نیوجرسی نصب انجام خواهد شد.

قاری قرآن با بیان اینکه پروژه ورودی جعفریه به مرور در حال تکمیل است، گفت: از نظر حجمی پروژه، خاص نیست اما از نظر مدیریت ترافیک وضعیت خاصی دارد و باید به مرور تکمیل آن انجام شود چراکه مسیر قابلیت انسداد نداشته و به نظر می‌رسد با این وضعیت تا اواسط سال آینده درگیر پروژه باشیم.

وی با اشاره به وضعیت شهربازی غدیر گفت: کار عمرانی پروژه تقریبا تمام شده است و نصب تجهیزات توسط سرمایه‌گذار بایستی انجام و بهره برداری از آن صورت پذیرد.

علیرضا قاری قرآن با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه فضاهای تفریحی در قم، گفت: شهرداری قم به این موضوع توجه ویژه ای دارد و به همین منظور برنامه ریزی ها و طرح ها را اجرایی کرده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم ادامه داد: احداث باغ پرندگان یکی از این فضاهاست که در بلوار شهید آوینی در حال احداث بوده و امیدواریم به زودی افتتاح و در اختیار همشهریان و همچنین مسافران قرار گیرد.

وی گفت: در سال گذشته و جاری، ۲۳ پروژه کلان در شهر قم توسط شهرداری اجرایی شده که با پروژه های جزئی که اجرایی شده است به ۵۰۰ پروژه در سطح شهر رسیده است.

قاری قران در خصوص تقاطع غیرهمسطح جمهوری، گفت: بخش اول این پروژه از میدان امام حسین تا سه راهی سواران و نور در منطقه نیروگاه در مرحله تکمیل نقشه است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: بخش دوم نیز ورودی از سمت میدان امام حسین(ع) و در بخش سوم یادگار امام و بخش پایانی هم ادامه آن خواهد بود.

قاری قرآن گفت: باید استان و شورای اسلامی شهر دست به دست هم داده تا فضاهای کاری شکل گرفته و در راستای اجرای پروژه ها تلاش کنیم.