29.8 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

عدم رعایت قوانین توسط موتور سواران در قم سبب نارضایتی مردم شده است

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم ضمن تاکید بر فرهنگ سازی استفاده از موتور سیکلت در جامعه، گفت: عدم رعایت قوانین توسط موتور سواران در قم را سبب نارضایتی مردم شده و مشکلاتی را به ترافیک شهری تحمیل کرده است.

عباس ذاکریان با اشاره به وجود مشکلات برای مردم به واسطه عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط راکبین موتورسیکلت‌ها در سطح شهر، اظهار داشت: متأسفانه مردم از چگونگی تردد و عدم رعایت قوانین توسط راکبین موتورسیکلت در شهر قم به واسطه حجم بالای وجود موتور در سطح شهر ناراضی هستند.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه طبق آمارها بیش از ۳۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت پلاک شده در شهر قم وجود دارد، ابراز کرد: استان قم با توجه به تعداد جمعیت و این حجم موتور از جمله استان‌های بالایی کشور در تعداد موتورسیکلت قرار دارد.

ذاکریان با تأکید بر اینکه بسیاری از راکبین موتور سیکلت در شهر قم خود را ملزم به رعایت هیچ قانون و قواعدی نمی‌دانند، تصریح کرد: نسل جوان بیشترین استفاده‌کنندگان از موتورسیکلت را در قم به خود اختصاص داده‌اند و بسیاری از آنان در کنار نداشتن مجوزهای لازم برای استفاده از موتور سیکلت خود را نیز ملزم به رعایت قوانین نمی‌دانند.

وی عدم استفاده از پارکینگ‌های موتورسیکلت در هسته مرکزی شهر را مورد توجه قرار داد و گفت: در سال‌های توجه مناسبی توسط شهرداری به تأمین پارکینگ‌های موتورسیکلت در هسته مرکزی شده است، ولی متأسفانه به علت عدم استفاده راکبین، این پارکینگ‌ها هیچ توجیه اقتصادی ندارند.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم با گلایه‌مندی از توقف موتورسیکلت‌ها در پیاده‌روها و ایجاد نارضایتی برای مردم، خاطرنشان کرد: برخی از راکبین موتورسیکلت از هر مکانی برای پارک موتورسیکلت به ویژه پیاده‌روها استفاده می‌کنند که این امر سبب گلایه و ابراز نارضایتی عمومی شده است.