36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

تفکیک۲۳۶هزار مترمربع از اراضی واقع در محدوده شهری در شش ماهه اول سال ۹۸

 مدیرکل دفتر طرح های توسعه شهری شهرداری قم از تفکیک  236 هزار مترمربع از اراضی واقع در محدوده شهری در شش ماهه اول سال جاری خبر داد.

مهندس محسن صادقی امینی با اشاره به آمار تفکیک های انجام شده در ۶ماهه اول سال ۹۸ بیان داشت: در راستای اعمال ماده ۱۰۱ قانون شهرداری، در شش ماهه اول سال جاری، ۲۳۶۶۳۱مترمربع در مساحتهای مختلف زیر ۲۰۰۰ مترمربع که توسط این اداره کل از طراحی تا تصویب پیگیری گردیده و همچنین بالای ۲۰۰۰ مترمربع که بسته به نوع زمین، توسط شهرداری و یا با همکاری مهندسان شهرساز ذیصلاح، تهیه شده، با نظارت اداره طرح های تفصیلی، تفکیک و توافق گردیده است.

وی با اشاره به تفکیک اراضی مورد اشاره افزود: اراضی واقع در محدوده‌ی شهری که تفکیک گردیده اغلب به مرحله صدور پروانه بر روی قطعات رسیده است.

مدیرکل دفتر طرح های توسعه شهری شهرداری قم اظهار داشت: این متراژ در مقایسه با مدت مشابه شش ماهه در سال ۹۷ که مقدار ۱۸۲۶۷۰مترمربع بوده است، به میزان ۵۳۹۶۱مترمربع افزایش یافته که افزایش ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد.

وی بیان داشت: لازم به توضیح است که در کل سال ۹۷، میزان ۳۲۸۲۶۵ مترمربع از اراضی شهری، تفکیک و توافق گردیده است.

صادقی امینی خاطرنشان ساخت: این بدین معناست که بصورت میانگین، حدود ۷۰۰هزار مترمربع تراکم بالقوه ی شهر، در سال ۹۷ به فعلیت و قابلیت صدور مجوز رسیده است و این شاخص در شش ماه اول سال ۹۸، حدود ۵۰۰ هزار مترمربع بوده است و اکنون وظیفه ما این است که نظارت لازم را بر تأمین سرانه های مد نظر طرح تفصیلی در اراضی تفکیک شده اعمال نماییم تا با ورود این زمین ها به چرخه‌ی حیات شهری، بر کیفیت فضای شهر افزوده شود.