31.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

مجوز برپایی ۷۵ ایستگاه صلواتی اربعین در هسته مرکزی شهر قم صادر شده است

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به تدابیر صورت گرفته برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی گفت: تاکنون ۷۵ مجوز برپایی ایستگاه صلواتی در مسیر هسته مرکزی شهر قم تا مسجد مقدس جمکران توسط شهرداری صادر شده است.

سید محسن میرهادی روز جمعه اظهار داشت: موضوع پذیرایی و اسکان زائران اربعین در قالب هشت ستاد خدماتی با مدیریت شهرداران مناطق هشت‌گانه شهرداری قم در حال پیگیری و انجام است.
وی همچنین با اشاره به اقدام‌های صورت گرفته برای هدایت دسته‌های عزاداری در روز اربعین حسینی بیان داشت: سه هزار متر داربست فلزی در میدان‌های بزرگ امام (ره) و آستانه نصب‌شده است.
وی استقرار تیم‌های آتش‌نشانی در هسته مرکزی شهر و حدفاصل حرم حضرت معصومه (س) تا جمکران را بخشی از اقدام‌های خدماتی و ایمنی لازم ذکر کرد و گفت: پیاده‌روی اربعین در عصر بیست و هفتم مهرماه در بلوار پیامبر اعظم (ص) انجام می‌شود و شهرداری‌های مناطق نیز پیش‌بینی‌های لازم را برای نظافت و آماده‌سازی مسیر جهت ارائه خدمات مناسب به زائران نموده است.
میرهادی با اشاره به آماده‌سازی سرویس‌های بهداشتی در طول مسیر حرکت زائران گفت: ناوگان حمل‌ونقل عمومی، تاکسیرانی و اتوبوس‌رانی نیز برای نقل‌وانتقال شهروندان و زائران به‌صورت ویژه آماده است.
وی اضافه کرد: برای توقف خودروی زائران پاکستانی پارکینگ مناسبی در نظر گرفته‌شده است.
وی گفت: شهرداری قم با تامین نیرو و ماشین‌آلات لازم جهت نظافت و جمع‌آوری پسماند برنامه‌ریزهای خوبی را برای پشتیبانی قرارگاه اربعین مستقر در مصلای قدس انجام داده است.
وی یادآور شد: بخشی از نیروها و عوامل خدمات شهری شهرداری قم به عتبات عالیات اعزام شدند، و از عمود ۱۰۷۰ در مسیر نجف اشرف تا کربلای معلی مشغول خدمات‌رسانی می‌باشند.