30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

نصب ۱۰۰ بنر فرهنگی و بهداشتی در مسیر پیاده‌روی اربعین توسط سازمان فرهنگی، هنری شهرداری قم

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم از نصب 100 بنر حاوی پیام‌های فرهنگی و بهداشتی در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی از نجف تا کربلا خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، ابوالقاسم مقیمی با اشاره به لزوم انجام اقدامات فرهنگی در حماسه عظیم اربعین اظهار داشت: پیاده‌روی اربعین فرصت مناسبی برای اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و نزدیک کردن ملت‌های مسلمان به یکدیگر است.
وی با تأکید بر برگزاری چندین جلسه در سازمان فرهنگی برای شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی در طول مسیر پیاده‌روی تصریح کرد: چندین جلسه با برخی از موکب‌داران قمی در این زمینه برگزار شد که با توجه به نیازسنجی‌ها، ۱۰ هزار کیسه کفش به نام مواکب تهیه گردید.
مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم خاطرنشان کرد: ۱۰۰ بنر آویز با موضوعات فرهنگی و بهداشتی با شعار “زائر حسینی مظهر پاکی و طهارت” به‌صورت دو زبانه توسط این سازمان تهیه و در مسیر نصب شده است.
وی با بیان اینکه تصاویر این بنرها با نمادهای اربعینی و عمدتاً متناسب با فرهنگ کشور عراق طراحی‌شده است، یادآور شد: این بنرها از عمود ۱۰۲۰ تا ۱۰۹۰ مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا نصب شده است که با استقبال موکب داران عراقی روبرو شده است.