33.3 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

پیام شهردار قم به مناسبت روز جهانی عصای سفید

شهردار قم به مناسبت روز جهانی نابینایان و عصای سفید پیامی را صادر کرد..

دکتر سید مرتضی سقاییان نژاد شهردار قم با صدور پیامی روز جهانی نابینایان و عصای سفید را گرامی داشت.

متن پیام ایشان به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

لمس موفقیت با اراده و همت مبتنی بر امیدواری میسر است.

بیست و سوم مهرماه، برابر با پانزدهم اکتبر، روز جهانی نابینایان (عصای سفید) نام گذاری شده تا نشان دهد که فهم از اصطکاک  لمس انگشتان با برجستگی کاغذ جرقه نمی زند بلکه شعاع افق دل است که بر فهم سایه می افکند و موفقیت با محدودیت جسمی ناکام نمی ماند و توکل، صبر، استقامت و زمزمه هایی با خالق در سکوت، ادبیاتی آشنا برای روشندلان است و در یک کلام لمس موفقیت با اراده و همت مبتنی بر امیدواری میسر است .

تصویب قوانین حمایتی و اجرای آن و بازنگری در شناخت اهمیت، حساسیت زایی و ضرورت فهمی می تواند در اهتمام و افزایش مناسبات کمی و کیفی سازه ها برای تسهیل در خدمات  اجتماعی تاثیرگذار باشد.

مناسب سازی محیط شهری می تواند  نابینایان را در استفاده از خیابان‌ها و فضای عمومی کمک نموده و محدودیت های ارتباطی را برطرف نماید.

بی شک کسب مقام های علمی، ورزشی، فرهنگی و هنری و معرفی صاحب نامان فرهیخته روشن دل در تاریخ همانند رودکی در الگو سازی و تقویت اراده ها تاثیرگذار است .

اینجانب این روز ارزشمند را به تمامی عزیزان روشن ضمیر، به خصوص همکاران روشن دل عزیزی که در شهرداری و دستگاه های اجرایی استان مشغول فعالیت هستند، تبریک عرض نموده و امید است در پرتو تعالیم اسلامی و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بتوانیم در تعالی و پیشرفت این عزیزان و سرمایه های ارزشمند میهن اسلامی مان سهیم باشیم.

سید مرتضی سقاییان نژاد

شهردار قم

۲۲مهرماه۱۳۹۸