37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان بهسازی

اولین تجربه بهسازی سیما و منظر شهری با مشارکت شهروندان

مدیرعامل سازمان زیباسازی،بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر از آغاز عملیات اجرایی ساماندهی و پیرایش نمای پاساژ امجدی با مشارکت هیئت امنا و کسبه خبر داد.

 مهندس خاکی با اعلام خبر آغاز ساماندهی و پیرایش شهری خیابان ارم گفت: سازمان بهسازی اطراف حرم مطهر عملیات اجرایی ساماندهی نمای پاساژ امجدی را با مشارکت هیئت امنا و کسبه آغاز کرده است.

وی در ادامه اظهار داشت: این طرح که به حذف زوائد بصری و مرمت شهری می پردازد با مشارکت شهرداری ، سازمان زیباسازی و کسبه پاساژ شروع شده که اولین پروژه ساماندهی جداره های شهری در هسته مرکزی شهر است که با مشارکت مردمی در حال انجام است و در همین راستا ادامه محور پیاده راه ارم نیز با همین رویکرد در سال جاری بهسازی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی،بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر همچنین از آغاز برنامه ریزی و مذاکرات متعدد به منظور مشارکت مردمی جهت بازسازی و نوسازی املاک فرسوده در این محدوده خبر داد و افزود: اطلاعات تکمیلی آن پس از تنظیم تفاهم نامه بین مالکین و سازمان بهسازی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: این سازمان آمادگی همکاری در زمینه طراحی و مشاوره در خصوص احیا و بهسازی در خصوص محورهای واقع در هسته مرکزی شهر با مشارکت مردم و سایر دستگاههای اجرایی اعلام می دارد.

خاکی بیان داشت: تنها راه احیای هسته مرکزی شهر قم مشارکت و همکاری مردم با دستگاههای اجرایی می باشد.

لازم به توضیح این است پاساژ امجدی واقع در ابتدای محور پیاده ارم و خیابان طالقانی (آذر) و در مجاورت بازار تاریخی شهر قم می باشد.