27.2 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

انتقال ۹۸ واحد از آهن‌فروشان سطح شهر قم به شهرک صنوف

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهرداری قم گفت: با اشاره به انتقال 98 واحد از آهن‌فروشان سطح شهر قم به شهرک صنوف، اظهار داشت: 15 مورد دیگر نیز در دست اقدام است و دیگر در سطح شهر آهن‌فروش عمده وجود ندارد.

علیرضا مظفری در نهمین کارگروه مشاغل مزاحم شهرستان قم، با اشاره به انتقال ۹۸ واحد از آهن‌فروشان سطح شهر قم به شهرک صنوف، اظهار داشت: ۱۵ مورد دیگر نیز در دست اقدام است و دیگر در سطح شهر آهن‌فروش عمده وجود ندارد.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهرداری قم با بیان اینکه شهرک صنوف به شهرک صنف ساختمان تغییر نام داده است،‌ اضافه کرد: بیش از ۱۰۰ آهن‌فروش پروانه‌دار و بدون پروانه از سطح شهر حذف شده‌اند و تعدادی درب و پنحره‌ساز باقی مانده که در فاز دوم قرار دارند.

مظفری خواستار ممنوعیت ورود تریلر آهن به قم شد و با تأکید بر وجود ۳۰۰ محل عرضه در شهرک صنف ساختمان، افزود: ۱۰۰ مورد منتقل شده‌اند و شاهد تغییر در بافت خیابان ۲۰ متری شهید مطهری هستیم.

وی با انتقاد از وضعیت خطرناک ورودی جاده قدیم تهران قم که باید تدبیری برای تریلر و نیسان شود، توضیح داد: در گذشته حمل تیرآهن و میلگرد استاندارد خاصی داشت که موضوع اسکورت منتفی شده است و باید برای این موضوع فکری شود.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهرداری قم همچنین نسبت به وضعیت آسفالت مسیر شهرک صنوف ابراز نگرانی کرد و خواهان رسیدگی به این محور شد.