16.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مهر ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار شهردار

‌تسهیلات ویژه شهرداری برای موکب‌های قم در راهپیمایی اربعین‌

شهردار قم گفت: موکب مسجد مقدس جمکران، حرم مطهر و موکب حضرت معصومه(س) که متعلق به مردم قم است و می‌خواهند خدمات به زائرین داشته باشند، از تسهیلات ویژه‌ای برخودار خواهند شد.

دکترسید مرتضی سقائیان نژاد با بیان اینکه برای برخی از موکب‌ها نیز تدارک ویژه در نظر گرفته‌شده است، اظهار‌ داشت: موکب مسجد مقدس جمکران، حرم مطهر و موکب حضرت معصومه(س) که متعلق به مردم قم است و می‌خواهند خدمات به زائرین داشته باشند، از تسهیلات ویژه‌ای برخوردار خواهند شد.

شهردار قم با اشاره خدمات حمل‌ و نقل و نظافت به موکب‌های قمی، تصریح کرد: بیش از ۸۰ دستگاه اتوبوس شهری، در مرز و در فاصلۀ بین ۱۰۰ عمود در مسیر پیاده‌روی اربعین بین نجف و کربلا به این موکب‌ها خدمات لازم را ارائه خواهند داد.

سقائیان نژاد با تصریح بر اینکه امیدواریم با انسجامی که در این زمینه انجام می‌شود، سرویس خوبی را برای زائران این راهپیمایی بزرگ فراهم کنیم، تأکید کرد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری و دستور وزارت کشور برای زائران خارجی که وارد شهر قم می‌شوند، شهرداری و شورای اسلامی شهر در مصلای قم، مسجد مقدس جمکران، امام‌زاده جمال و حرم مطهر، زمینه تسهیلات لازم را فراهم کرده‌اند.

وی تأکید کرد: بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ تن از نیروهای شهرداری قم به‌صورت شبانه‌روزی هم‌زمان با اربعین حسینی در مناطق هشت‌گانه مشغول خدمات‌رسانی به زائران خواهند بود.

شهردار قم اضافه کرد: برای استقبال شایسته از زائران اربعین، نظم و انضباط شهری و جمع‌آوری پسماندها با وضعیت مطلوب‌تری در شهر قم اجرا خواهد شد.