36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

ولایت پذیری شهید اکبری در دوران خدمت زبانزد بود

معاون بازرسی ارتش با اذعان به اینکه ولايت پذيري شهيد اکبری زبانزد بود، گفت: شهيد اكبري بسيار شجاع و نترس بود و در سخت ترين عمليات ها خودش پيشتاز بود.

به گزارش شهرنیوز، امیر سرتیپ دوم خلبان منصور ونک در آئین افتتاح و بهره‌برداری از مجموعه ورزشی سرلشکر خلبان شهید عباس اکبری، با تقدیر از شهرداری قم که در راستای زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا تلاش می‌کند، اظهار کرد: یکی از مطالبات جدی امیر موسوی بزرگداشت شهید اکبری بود که خدا را شاکریم که این امر امروز محقق شده است.

معاون بازرسی ارتش با بیان اینکه شهید اکبری واقعا شهیدی گمنام در قم است، خاطرنشان کرد: حق مطلب در خصوص شهید اکبری در جامعه خصوصا در شهر قم ادا نشده است.

ونک با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی شهید اکبری، تصریح کرد: این شهید اهتمام ویژه به آموزش در کنار فعالیت عملیاتی داشت.

وی با اذعان به اینکه ولایت پذیری شهید اکبری زبانزد بود، گفت: شهید اکبری بسیار شجاع و نترس بود و در سخت ترین عملیات ها خودش پیشتاز بود.

معاون بازرسی ارتش با بیان اینکه شهید اکبری بالای هزار و ٧٠٠ ساعت پرواز جنگی داشت، گفت: کار او در دوران دفاع مقدس کمتر از کار شهید عباس دوران نبود.

ونک رسیدگی به محرومان را از دیگر ویژگی های شهید اکبری عنوان کرد و افزود: امروز نظم اسلامی به اقتدار و وزنه خوبی در غرب آسیا رسید که این اقتدار به برکت خون شهدا است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مقامات امریکا تعبیراتی، اخیرا در خصوص نظام اسلامی داشته است با این مضمون که نیروی انسانی فداکار و قدرتمند باعث پیشرفت نظام اسلامی شده و رفتار امریکا باید با جمهوری اسلامی تغییر کند که این نشان از اعتراف دشمن به اقتدار نظام اسلامی است.

معاون بازرسی ارتش ادامه داد: رسانه ها و مکتوبات آن چنان که شایسته در رابطه با ویژگی های اخلاقی و نظامی شهید عباس اکبری نپرداخته اند.

ونک یادآور شد: داشتن تفکر راهبردی از ویژگی های نظامی شهید عباس اکبری بود که برکات این تفکر همچنان در نیروها و مراکز نظامی در جریان است.

وی تصریح کرد: شهید عباس اکبری در بمباران شهرهای عراق نسبت به شهروندان و مردم غیرنظامی حساسیت داشت.

معاون بازرسی ارتش افزود: توجه و مهرورزی نسبت به نیروهای زیر دست و همچنین آشنایان مساله مهمی بود که همواره در سیره اخلاقی این شهید نمایان بود.

ونک گفت: رسیدگی به وضعیت معیشتی افراد فقیر و مستمند نکته ای بود که همواره در شهید خلبان عباس اکبر بروز داشت.