25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

دعوت از رانندگان خودروهای شخصی برای دریافت مجوز سرویس مدرسه

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم از رانندگان خودروهای شخصی خصوصا بانوان برای دریافت مجوز سرویس مدرسه دعوت کرد.

به گزارش شهرنیوز، مرتضی عزتی با اشاره به راه‌اندازی سامانه سپند برای سرویس‌های مدارس، اظهار کرد: دو سال بود که این سامانه ابلاغ می‌شد و امسال از سوی وزارت کشور عنوان شد که اولیا باید در این سامانه ثبت‌نام کرده و مدیر مدرسه تاییدیه ارسال کرده و این تاییدیه به شرکت حمل و نقل ارسال شده و سپس سرویس مدارس فعال شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم با بیان اینکه راه‌های زیادی برای ثبت‌نام در سامانه سپند تعیین شده است، گفت: در آینده رصد آنلاین و مستمر سرویس‌ها از طریق این سامانه محقق خواهد شد و کنترل از سوی نیروهای راهور نیز سهل‌تر خواهد شد.

عزتی با تاکید بر اینکه امسال در هیات دولت مصوب شده که کلیه افرادی که گواهینامه پایه سه دارند و دو سال از صدور گواهینامه می‌گذرد می‌توانند خدمات حمل و نقل عمومی ارائه کنند، گفت: این امکان فراهم شده که این افراد به سازمان تاکسیرانی مراجعه کرده و تاکسی دریافت کرده و با همین گواهینامه کار کنند و اگر هم می‌خواهند سرویس مدرسه بگیرند با ماشین شخصی خودشان می‌توانند به سازمان مراجعه کرده و سرویس مدرسه بگیرند.

وی اضافه کرد: از همه بانوانی که گواهینامه پایه سه و خودرو شخصی دارند دعوت می‌کنیم که برای سرویس مدارس دخترانه به سازمان مراجعه کرده و از این امکان بهره‌مند شوند.