30.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

از کمک ۳۰۰ میلیون تومانی شهرداری به مراسم اربعین حسینی تا بازگشایی فاز ۵ عمار یاسر

لایحه مجوز هزینه کرد مبلغ 300 میلیون تومان در مراسم اربعین حسینی (ع) با اصلاح مواردی در یکصد و چهاردهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر به تصویب رسید.

یکصد و چهاردهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با حضور شهردار قم، معاونان شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر در سالن جلسات شهید باکری برگزار شد.

نخستین لایحه مربوط به اخذ مجوز اعمال ماده ۹ طرح بازگشایی فاز ۵ عمار یاسر حدفاصل کوچه ممتاز تا کوی بیدگلی بوده که توسط محرری رئیس کمیسیون شهرسازی شورا قرائت شد که با نظر اعضای اسلامی شورای شهر این لایحه به تصویب رسید.

وی با تأکید بر رعایت ماده ۸ اظهار داشت: شهرداری با همکاری قوه قضایی در واگذاری املاک توسط مردم همکاری لازم را داشته تا عملیات اجرای بازگشایی فاز ۵ عمار یاسر تسریع شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین آتش زر نیز با بیان لزوم آماده‌سازی بسترهای اجتماعی در تملک املاک توسط شهرداری، تصریح کرد: آزادسازی معابر یکی از سخت‌ترین کارها بوده که باید قبل از هر اقدامی بسترسازی مناسب انجام‌ شده و به قضات توجیهات لازم ارائه داده شود تا مشکلی پیش نیاید.

دومین لایحه نیز که مربوط به  اخذ مجوز توافقنامه منعقده فی‌مابین شهرداری قم و آقای مجید مهدوی فر و شرکاء – مالکین پلاک ثبتی ۲ فرعی از ۱۱۰۵۵ اصلی با کد نوسازی ۵ توسط محرری قرائت شد، پس از تأکید  حسین اسلامی رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر بر بیان صدور قوانین ارزش‌افزوده و ماده ۱۰۱ بر باقی املاک به‌صورت پیوست تصویب شد.

سومین لایحه که توسط امراللهی رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ و نقل شورا قرائت شد به موضوع مجوز اصلاح آیین‌نامه رتبه‌بندی تشخیص صلاحیت  شرکت‌های حمل‌ و نقل درون شهر پرداخته و با نظر موافق کمیسیون و اصلاح مواردی مانند در نظر گرفتن مدرک فوق‌دیپلم با ضریب ۲.۱ و اصلاح سه جدول پایانی آیین‌نامه و در نظر گرفتن ارزیابی تاکسی‌داران با ضریب ۳۰ امتیاز تصویب شد.

امراللهی با تأکید بر لحاظ امتیاز ۵۰ درصدی در ساختار مدیریتی، تصریح کرد: محل شرکت نیز در این اصلاح باید دارای مساحتی ۷۰ تا ۱۰۰ متر بوده و شرکت‌ها نمی‌توانند هزینه اجاره محل شرکت را از تاکسی‌داران مطالبه کنند.

لایحه چهارم مجوز هزینه کرد مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان در مراسم اربعین حسینی (ع) با قید دو فوریت بوده که با اصلاح مواردی به تصویب رسید.

دکتر سقاییان نژاد شهردار قم در طی تصویب این لایحه با تأکید بر شفاف‌سازی بر هزینه‌های شهرداری در اربعین حسینی، خاطرنشان کرد: بعضی هزینه‌های پارسال هنوز پرداخت‌ نشده و شهرداری نتوانسته هزینه‌های سازمان اتوبوسرانی را پرداخت کند.

سپس امراللهی ادامه داد: شهر قم با توجه به فرهنگ و جایگاه ویژه‌ای که در انقلاب دارد نیازمند ردیف بودجه‌ای ویژه برای برگزاری مراسمات فرهنگی و مذهبی و ملی بوده و باید به‌صورت ویژه به آن توجه کرد.

سبحانی ثابت رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم نیز خاطرنشان کرد: باید دست شهرداری در هزینه‌های اربعین باز بوده و بعد ردیف بودجه آن مورد بررسی قرار گیرد.

لایحه بعد که توسط مجید اخوان رئیس کمیسیون برنامه‌ و بودجه شورای اسلامی شهر قم قرائت شد به اخذ مجوز بودجه سال ۱۳۹۷ سازمان میادین میوه و تره‌بار پرداخته و به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر رسید.

سپس لایحه اخذ مجوز واگذاری قطعه ۵ از ۲۱۸/۱۰۵۹۳ اصلی با کد نوسازی ۱۹-۴۶-۶-۴ (کارخانه گوهر رنگ سابق) توسط اخوان رئیس کمیسیون برنامه‌ و بودجه شورای اسلامی شهر قم قرائت شد و با نظر مثبت کمیسیون تصویب شد.