26.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

رفع مشکلات شوارع محدوده کارگاههای درودگری همواره در دستور کار شهرداری منطقه ۵ بوده است

شهردار منطقه 5 گفت:رفع مشکلات شوارع محدوده کارگاههای درودگری همواره در دستور کار شهرداری منطقه 5 بوده است و صنعت درودگری در قم توان و ظرفیت تبدیل به قطب مصنوعات چوبی در کشور را دارد.

علیرضا اقبالیان با بیان اینکه تجمع  اکثر کارگاه ها و نمایشگاه های صنعت چوب قم در منطقه ۵ یک استعداد و پتانسیل خوب در جهت ایجاد سرمایه گذاری و کسب درآمد ثابت در منطقه بوجود آورده است، گفت : حمایت از کارگاههای درودگری همواره در دستور کار شهرداری منطقه ۵ بوده است و در این خصوص جلسات متعددی با هیئت امنای و اعضای صنف درودگران برگزار شده و نسبت به نیاز سنجی و رفع مشکلات آنان نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است .

اقبالیان بررسی و رفع مشکلات شوارع و معابر اصلی و فرعی، محدوده کارگاهی صنف دردوگران ،  زیر سازی و اصلاح مسیر های مواصلاتی ، ترمیم ورودی ها ، اصلاح هندسی و حل مسائل ترافیکی از اهم فعالیتهای شهرداری منطقه ۵ در راستای حمایت از صنایع می باشد.

وی افزود: رونق صنعت چوب توان بخشهای مرتبط با این صنعت، همچون تزئینات و دکوراسیون را نیز بالا می برد  و می توان شاهد باروری و توانمند سازی صنایع پایین دستی در این صنف باشیم و از طرفی سرمایه گذاری در این صنعت رونق می یابد.

وی عمده مشکلات صنف درودگران را عدم انسجام و نبود تشکیلات داخلی قوی و کارآمد دانست و اظهار داشت : انشاءالله با پیگیری ها و افزایش خودباوری در این صنف شاهد حل مشکلات و تبدیل آن به قطب مصنوعات چوبی در کشور خواهیم بود.