13.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مهر ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار معاونت ها

تأمین پارکینگ رایگان و راهنمایی ۳ زبانه زائران خارجی اربعین در قم

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم از پارکینگ موقت شهید کاظمی به‌عنوان تأمین سرریز خودروهای زائران و راهنمایی سه زبانه زائران در ایام اربعین خبر داد.

سید محسن میرهادی در ستاد هماهنگی مراسم اربعین شهرستان قم که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه چند سال اخیر در اقدامات اربعین برنامه‌ریزی‌هایی در سطح مدیریت شهری صورت گرفته که برخی از آن‌ها کاملاً موفق بوده است، اظهار داشت: شهرداری با ۱۲ کمیته تخصصی، ستادهای هشت‌گانه در سطح مناطق برپا کرده و همکاری تنگاتنگی بین شهرداری و قرارگاه اربعین وجود دارد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم تصریح کرد: ستادهای مناطق، بروشورها و بنرهایی با سه‌زبان برای هدایت زائرین به‌ویژه زائرین خارجی تولید شده است و کانکس راهنمایان زائر در چند نقطه از شهر قم برپا خواهد شد که اتوبوس‌های حامل زائرین را با هدایت خودروهای تخلفات شهری به پارکینگ‌های تأمین‌شده در سطح شهر منتقل خواهد کرد.

میرهادی به پارکینگ زائر ویژه اتوبوس زائرین خارجی اشاره کرد و از پارکینگ موقت شهید کاظمی نیز به‌عنوان تأمین سرریز خودروهای زائرین در ایام اربعین خبر داد و افزود: البته چون این پارکینگ در دست بخش خصوصی است، باید هزینه پیمانکار را بدهیم تا زائرین بتوانند به‌رایگان از آن استفاده کنند.

وی با انتقاد از دریافت هزینه پارکینگ توسط مصلی در ایام اربعین سال گذشته، خاطرنشان کرد: پارکینگ بهار در حاشیه رودخانه هم سال گذشته با تأمین امنیت نیروی انتظامی برقرار بود و امسال با توجه به تأمین بیشتر پارکینگ موقت در سطح شهر، امیدواریم بتوانیم خدمات بهتری ارائه کنیم.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم از وجود راهنمایان اردو زبان و انگلیسی‌زبان در ستادهای مناطق شهرداری در سال گذشته خبر داد و از دستگاه‌های مسئول در این زمینه خواست تا برای سال جاری نیز این نیروها را جهت هدایت زائرین اربعین تأمین کنند.