39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
تولیدی

۱۰ مانور مدیریت بحران در سال ۹۸ در قم برگزار می‌شود

مدیر مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم گفت: مجموعا برنامه‌ریزی شده در سال 98 قریب به 10 مانور مدیریت بحران در شهر برگزار شود که تاکنون چهار مورد آن برگزار شده است.

به گزارش شهرنیوز، علی‌اکبر رحیمی با اشاره به برنامه‌ریزی مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری برای برگزاری مانورهای آمادگی در سطح شهر، اظهار کرد: امسال برنامه‌ریزی شده که مجموعا قریب به ۱۰ مانور در سطح شهر برگزار شود که تاکنون چهار مانور برگزار شده است.

مدیر مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم با اشاره به برگزاری مانور ریزش ایستگاه و تونل مترو در میدان کشاورز بعنوان چهارمین مانور و رزمایش برگزار شده در سال ۹۸ بود، تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون مانورهای نجات از ارتفاع در ساختمان در حال احداث شهرداری منطقه هشت در پردیسان، انفجار لوله گاز در میدان ۷۲ تن و حمله سایبری برگزار شده است.

رحیمی با تاکید بر اینکه تا پایان سال نیز حداقل پنج مانور مدیریت بحران در سطح شهر قم برگزار می‌شود، افزود: در سال‌های اخیر با برنامه‌ریزی ویژه در حوزه مدیریت بحران رشد و پیشرفت قابل توجهی در این زمینه داشته‌ایم.

وی اهتمام تیم مدیریت شهری قم به تقویت حوزه مدیریت بحران با رشد منابع مالی، اختصاص ردیف‌ها و اعتبارات در بودجه و غیره را مورد توجه قرار داد و افزود: اگر این روند ادامه پیدا کند و شتاب بیشتر به خود بگیرد، می‌توانیم در سه سال آینده، در حد قابل قبولی از لحاظ مدیریت بحران قرار بگیریم.