25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

فعالیت ۴ اکیپ جمع آوری سگ های ولگرد در سطح شهر قم

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از فعالیت 4 اکیپ جمع آوری سگ‎‌‌های ولگرد در سطح شهر قم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سید عبدالله میرابراهیمی به اقدامات انجام شده در حوزه جمع آوری سگ های ولگرد توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم اشاره کرد و گفت: این اقدام به صورت دائمی و مستمر با فعالیت ۴ اکیپ در حوزه مسئولیت شهرداری و در داخل محدوده شهری در حال انجام است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم افزود: از ابتدای سال تاکنون نسبت به جمع آوری و مدیریت هزار و ۵۱۲  قلاده سگ ولگرد از سطح مناطق هشتگانه شهر اقدام شده است.

میرابراهیمی با بیان اینکه فرآیند جمع آوری سگ های ولگرد و مزاحم با مشکلات متعددی روبرو است، اظهار کرد: از مهم ترین مشکلات کمبود پیمانکار متخصص در این زمینه است.

وی یادآور شد: همچنین در دفعات مختلف، اکیپ جمع آوری با توجه به تماس شهروندان با سامانه ۱۳۷ به محل مورد نظر مراجعه کرده و نسبت به بررسی و پایش منطقه نیز اقدام نموده اما با توجه به جابجایی و حرکت مداوم حیوان، فعالیت موفقیت آمیز نبوده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم اضافه کرد: هرچند که اکیپ های مربوطه به صورت منظم نسبت به گشت زنی در سطح شهر اقدام می کنند، اما به دلیل گستره شهر و کمبود های اشاره شده، این شهروندان هستند که می‌توانند به عنوان چشم سازمان به تکمیل فرآیند جمع آوری و همچنین شناسایی کانون‌های نگهداری سگ های ولگرد یاری نمایند.

میرابرهیمی با بیان اینکه پیام های شهروندان با موضوع مزاحمت سگ های ولگرد همزمان برای مدیران و پیمانکار جمع آوری ارسال می شود، خاطر نشان کرد: تمام پیام های ثبت شده در سامانه ۱۳۷ بررسی و رسیدگی می شود و از ابتدای سال تاکنون ۸۸۹ پیام در این حوزه پاسخ داده شده است.

وی افزود: سامانه ۱۳۷ پل ارتباطی سازمان با شهروندان بوده و سازمان تمام تلاش و بضاعت خود را برای آسایش شهروندان عزیز قمی به کار بسته است.