37.1 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
تولیدی

مدیریت بحران شهر در زمینه مطالعات شهر قم و عملیات، دستاوردهای بسیار خوبی داشته است

مدیرکل مدیریت بحران استان قم با اذعان به اینکه کار‌ مدیریت بحران در شهر قم از چند سال گذشته از صفر شروع شده و امروز در نقطه خوبی قرار گرفته است، گفت: آمادگی بسیار خوبی در مناطق شهرداری وجود دارد و همه مسئولیت‌ها توسط شهردار قم تقسیم شده و مدیریت بحران شهر در زمینه مطالعات شهر قم و عملیات، دستاوردهای بسیار خوبی داشته است.

به گزارش شهرنیوز، محسن اوروجی برخی مسائل و مشکلات اعتباری در حوزه مدیریت بحران را مورد توجه قرار داد و با اشاره به برخی مشکلاتی که در خصوص امداد رسانی نیروهای آتش‌نشانی به خارج از محدوده شهری وجود دارد، اظهار کرد: این مساله از نظر قانونی درست است که سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری وظیفه امدادرسانی در حوادث داخل شهر را بر عهده دارد و آتش‌نشان‌ها نمی‌توانند در محدوده استان و خارج از شهرها حضور پیدا کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان قم پیگیری رفع این مشکل با تامین بسترهای قانونی و اعتباری را مورد توجه قرار داد و افزود: هماهنگی‌هایی با مجموعه شهرداری و مدیریت استان داشتیم و مصوبه شورای تأمین و دستور استاندار و شهردار قم را در این خصوص اخذ کردیم تا در تمامی حوادثی که در سطح استان صورت می‌گیرد، سازمان آتش‌نشانی قم و شهرهای دیگر حضور پیدا کرده و امدادرسانی کنند.

اوروجی با تاکید بر اینکه تاکنون قم مشکل خاصی در زمینه حضور عوامل امداد و نجات نداشته است، خاطرنشان کرد: مشکل اساسی این بوده که باید مشکل قانونی برطرف شود تا آتش‌نشانی شهرها در سطح کشور بتواند در خارج از شهر نیز حضور پیدا کنند.

وی با بیان اینکه بیشترین حوادث ما در شهرک‌های صنعتی است، خاطرنشان کرد: امکانات شهرک‌های صنعتی اضافه شده و مشکلاتی که در زمینه اطفاء حریق دارند، HSE صنعت تشکیل شده و یک نقاط ضعف جزئی داریم که در حال رفع است.

مدیرکل مدیریت بحران استان قم با اذعان به اینکه کار‌ مدیریت بحران در شهر قم از چندسال گذشته از صفر شروع شده و امروز در نقطه خوبی قرار گرفته است، افزود: آمادگی بسیار خوبی در مناطق شهرداری وجود دارد و همه مسئولیت‌ها توسط شهردار قم تقسیم شده و مدیریت بحران شهر در زمینه مطالعات شهر قم و عملیات، دستاوردهای بسیار خوبی داشته است.