41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 6

اعزام عوامل مدیریت بحران شهرداری منطقه ۶ به محل سومین مانور اختصاصی ویژه حفاری تونل مترو

مانور "شرایط اضطراری" در ایستگاه مترو میدان کشاورز همزمان با هفته آتش نشانی و ایمنی برگزار شد و عوامل مدیریت بحران شهرداری منطقه 6 قم جهت خدمات رسانی به محل سومین مانور اختصاصی ویژه حفاری تونل مترو اعزام شدند.

سومین مانور اختصاصی ویژه حفاری تونل مترو و آمادگی و هماهنگی بین دستگاهی در شرایط اضطراری صبح امروز در مترو ایستگاه میدان کشاورز با حضور تمامی دستگاه‌های امداد و نجات، خدمات رسان، انتظامی و راهور در محدوده میدان کشاور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه شش، طبق سناریوی فرضی، در اثر انفجار، ریزش تونل مترو در میدان کشاورز به وقوع پیوست و با همکاری ادارات تخصصی و عمومی مانور جستجو و نجات شهری انجام شد.
علی حاتمی فرد شهردار منطقه شش با بیان اینکه نوع این مانور مدیریتی و عملیاتی بود، گفت: این مانور با هدف ارتقاء آمادگی و ایجاد هماهنگی نیروهای درون سازمانی و برون سازمانی در کلیه سطوح فرماندهی و عملی، تقویت هدایت پذیری نیروهای مردمی و عملیاتی در پاسخگویی به درخواستهای فرماندهی بالاتر، عملیاتی کردن ستاد بحران اماکن،محله و ناحیه، ارتقاء سطح آمادگی و سرعت عمل نیروهای دوام و بازبینی توانایی ها و سنجش نقاط ضعف و قوت برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه این مانور نوعی تمرین و ایجاد آمادگی بین سازمانی بود؛ انفجار قسمتی از مترو و ریزش آن، محبوس و مصدومیت کارگران زیرآوار، هجوم ساکنین به خیابانها و ایجاد ترافیک و مسدود شدن خیابانها، ایجاد حریق در اثر نشت گاز و ،شکستگی لوله اصلی آب و جاری شدن آن ، ایجاد حریق در یکی از کارگاه ها تجهیز ایستگاه موجود در این محله را به عنوان سناریوی این مانور بیان کرد.
حاتمی فرد با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران شهرداری با همکاری مدیریت بحران استان و دستگاه های زیر مجموعه و با همکاری عوامل انتظامی در خصوص تخلیه شهروندان به نقاط امن، امداد رسانی و پیشگیری از تشدید حوادث اقدام کردند، افزود: اقدامات اولیه و ضروری از جمله قطع شریان های حیاتی، محصور کردن محدوده ، جلوگیری از عبور و مرور وسایل نقلیه، اطلاع رسانی مخاطرات احتمالی و کنترل و جلوگیری از گسترش آتش سوزی،انتقال مجروحین به محل تریاژ انجام شد.
شهردار منطقه شش با اشاره به سناریوی تعیین شده و وظایف ادارات و سازمانهای ذیربط ادامه داد: برقراری امنیت و بازگشایی معابر عبور و مرور خودروهای امدادی از سوی کلانتری و پلیس راهور، اطفاء حریق و ایمن سازی محیط از سوی سازمان آتش نشانی، انجام فعالیتهای حیاتی پایه و تریاژ آسیب دیدگان و انتقال مجروحین از سوی اورژانس و قطع شریان های حیاتی از سوی ادارات برق،آب و گاز انجام شد.