35 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
پیام‌ها و بیانیه‌ها

پیام شهردار قم به مناسبت بزرگداشت روز نیروی انتظامی

دکتر سقائیان‌نژاد با صدور پیامی فرا رسیدن سیزدهم مهر ماه روز نیروی انتظامی را گرامی داشت و این روز را به خادمان امنیت این مرز و بوم تبریک گفت.

به گزارش شهرنیوز، در آستانه فرا رسیدن ۱۳ مهر ماه روز نیروی انتظامی، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم با صدور پیامی، ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای نیروی انتظامی، این روز را تبریک گفت.

متن پیام شهردار قم به این شرح است:

بسمه تعالی

اقتدار نیروی انتظامی، پیوست دفاعی تهدید است.

امنیت زیرساختی مهم برای توسعه در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است و امنیت آفرینان، مجاهدانی نستوه هستند که با خداوند در مبارزه با ظلم و فساد میثاقی مستحکم بسته و در مقابل هرگونه تهدید، با اقتدار می‌ایستند و نیروی انتظامی اینگونه است و اقتدار و قانونمند بودنش، پیوست دفاعی تهدید است.

جرائم و تهدیدات با پیشرفت علم و تکنولوژی جدید می‌شوند که پویایی نیروی انتظامی حاکی از توانمندی این مردان بزرگ برای مواجهه و مبارزه با انواع تهدیدات است و افزایش اعتماد عمومی به نیروی انتظامی نشانه موفقیت عملکردی این مجموعه بوده و حمایت از این نیروی خدوم به مثابه حفظ و تقویت امنیت است.

نظم و امنیت مقوله‌ای فراگیر بوده و مخاطب آن متأثر از قشر، سن، جنس، دین، شغل، سواد و جناح خاص نمی‌باشد. امنیت، احساسی آرامش‌بخش است که در پرتو مجاهدت‌ها و شهامت‌ها شکل گرفته است.

بحمدالله نیروی انتظامی در استان مقدس قم با تلاش و جدیت، در ارزیابی عملکرد موفق بوده و کاهش جرایم، نشانه‌ای از برنامه‌ریزی و تلاش این پاسداران حریم امنیت است و با عنایت به اینکه شهر مقدس قم الگویی موفق در کشور است؛ امید می‌رود با هم‌افزایی سایر نیروهای خدوم و دلسوز شاهد کاهش ناهنجاری‌های برنامه‌ریزی شده و هدفمند در جامعه باشیم. نیروهایی که بن‌مایه‌های مذهبی قوی‌تری دارند در تعاملات درون سازمانی، جلب اعتماد مردمی، مواجهه با سختی‌ها و مشکلات، با اقتدار برخورد کردن، قانومند بودن و تکریم مردم موفق‌ترند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای بزرگوار نیروی انتظامی و احترام به پیشکسوتان و بازنشستگان این مجموعه توانمند، سیزدهم مهرماه که به عنوان روز نیروی انتظامی نام‌گذاری شده است را  تبریک می‌گویم و سلامتی، تندرستی و موفقیت روزافزون برای این عزیزان تحت زعامت ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای مدظله‌العالی را از درگاه احدیت مسئلت دارم.

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد

شهردار قم

یازدهم مهر ماه ۱۳۹۸