36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

آتش‌نشانان بالاترین مرتبه ایثار را در میدان عمل به منصه ظهور می‌رسانند

مشاور تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) بالاترین مرتبه ایثار را متعلق به شهدای والای مقام دانست و گفت: ایثار بالاترین مرتبه اخلاقی است که آتش‌نشانان آن را در میدان عمل به منصه ظهور می‌رسانند.

به گزارش شهرنیوز، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین صفر فلاحی صبح امروز در آیین پرفیض و معنوی خطبه‌خوانی که به مناسبت روز آتش‌نشان و هفته آتش‌نشانی و با حضور جمعی از کارکنان و پرسنل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم در مسجد بالاسر حرم کریمه اهل بیت(س) برگزار شد، اظهار داشت: روز و هفته آتش‌نشانی را گرامی می‌داریم و به فعالان این عرصه خدمتگزاری سلام و درود می‌فرستیم.

مشاور تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) به همکاری خوب سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم و آستان مقدس حرم مطهر حضرت معصومه(س) اشاره کرد و گفت: در تمامی مناسبت‌های خاص اولین کسانی که به کمک آمده‌اند خادمان این شهر کریمه و آتش‌نشانان بوده‌اند.

فلاحی با نقل حدیثی از پیامبر اکرم(ص)، ابراز کرد: حضرت می‌فرمایند هرکسی که به گروهی خدمت‌رسانی کنند، خداوند متعال برای این انسان خادم و گروهی که خدمتگزاری می‌کند علاوه بر اینکه مزد خود را در دنیا دریافت می‌کنند برای او جایگاه والایی در بهشت برای او در نظر می‌گیرد.

وی ابعاد مختلف ایثار را مورد اشاره قرار داد و افزود:  آتش‌نشانان یکی از اقشار مهم در جامعه هستند که جسم و جان خود را در راه خدمتگزاری به مردم تقدیم کردند.

مشاور تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) با نقل حدیثی از امام علی(ع)، عنوان کرد: ایثار بالاترین مرتبه اخلاقی است که آتش‌نشانان آن را در میدان عمل به منصه ظهور می‌رسانند، همچنین حضرت علی(ع) یکی از ثمرات ایمان را ایثار دانسته‌اند.

فلاحی بیان داشت: ایثار یکی از ویژگی‌های خاص حضرت عباس(ع) بود، به‌گونه‌ای که جان خود را در راه ولی زمان خود تقدیم خداوند متعال کرده است.

فلاحی بالاترین مرتبه ایثار را متعلق به شهدای والای مقام دانست و تصریح کرد: درود و سلام به همه بزرگ مردانی می‌فرستیم که جسم و جان خود را در راه خدمتگزاری به مردم در طبق اخلاص نهادند و تقدیم خداوند متعال کردند.