24.3 C
شهر مقدس قم
۲۷ مهر ۱۳۹۸
ورود / عضویت
خدمات شهری واجتماعی

فاز نخست سایت آموزشی آتش‌نشانی قم امسال به بهره‌برداری می‌رسد‌

معاون خدمات شهری شهرداری قم از افتتاح فاز نخست سایت آموزشی آتش‌نشانی در سال جاری خبر داد.

سید امیر سامع با اشاره به اینکه آتش‌نشانی قم در بحث آموزش‌های روحی و روانی، آمادگی‌های جسمانی، آمادگی‌های فنی و همچنین تکمیل تجهیزات و ساخت ایستگاه‌ها در وضعیت خوبی است،‌ اظهار داشت: ساخت ۱۰ ایستگاه آتش‌نشانی از ۶ سال پیش شروع شد و در حال حاضر ۲۴ پایگاه و ایستگاه در حال بهره‌برداری است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم خاطرنشان کرد: کمبود تجهیزات ایستگاه‌های قبل و ایستگاه‌های جدید در دستور خرید قرار گرفته است و با اولویت تأمین  امکانات ساخت داخل، ۸۰ درصد از این تجهیزات توسط شرکت‌های داخلی تأمین شد و بعضی دیگر مانند نردبان ۴۰ متری که پیچیدگی‌های خاصی دارد و نمونه داخلی هم ندارد،‌ از بهترین شرکت‌های خارجی تأمین گردید.

سامع با بیان اینکه از نظر مباحث مختلف در وضعیت خوبی هستیم،‌ افزود: مجموعه‌ای به عنوان «کام» در شهرداری برای کودکان آماده شده است که از مدارس جهت آموزش ایمنی در ایستگاه‌های آتش‌نشانی حاضر می‌شوند.

وی ادامه داد: ایستگاه‌های آتش‌نشانی به‌صورت ایستگاه محور برای مخاطبین مختلف در حوزه آموزش برنامه دارند و برای مدارس، ادارات و گروه‌های مختلف مردمی نیز به‌ صورت گسترده برنامه‌های آموزشی پیش‌بینی‌شده است که آتش‌نشانان افتخاری از میان همین افراد انتخاب می‌شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با تصریح بر اینکه بودجه خیلی خوبی به تهیه تجهیزات ایمنی اختصاص داده شده است،‌ تأکید کرد: خواسته‌ای که شهر قم داشته این بوده که از بودجه‌های استانی و ملی هم برای خرید تجهیزات آتش‌نشانی اختصاص داده شود و برای خودروی نجات، تکمیل تجهیزات، هیدرولیک‌ها و لوازمات اطفای حریق در حال تکمیل هستیم.

سامع اضافه کرد: خوشبختانه طرح سایت آموزش شهرداری قم در زمینی به مساحت چهار هکتار تهیه‌شده و امسال فاز نخست آن افتتاح خواهد شد که در آنجا همه تجهیزاتی که لازم بوده آتش‌نشانان برای آمادگی بیشتر در اختیار داشته باشند، در اختیارشان قرار خواهد گرفت.