37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

قدردانی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم از تلاش‌های سازمان آرامستان های شهرداری قم

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم گفت: از تلاش‌های سازمان آرامستان های شهرداری قم برای سامان‌دهی آرامستان بهشت معصومه(س) و محل دفن جمعی از شهدای مدافع حرم قدردانی می کنیم.

سردار سید جواد هاشمی در جلسه سامان‌دهی گلزار و یادمان شهدا در سالن جلسه‌های معاونت عمرانی استانداری با اشاره به مکاتبه‌های صورت گرفته با اداره کل اوقاف و امور خیریه به‌منظور بهسازی آرامستان شیخان و همچنین تامین بودجه لازم برای این اقدام، بر ضرورت ساماندهی گلزارهای شهیدان تاکید کرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم گفت: قم باید ازنظر گلزارهای شهدا الگو و سرآمد بقیه نقاط کشور باشد، ولی متاسفانه دچار عقب‌ماندگی‌هایی در این زمینه هستیم که باید آن‌ها را برطرف کنیم.

هاشمی ادامه داد: آرامستان وادی‌السلام قم نیز که مزار شهدای شاخص دوران مبارزه با رژیم ستم‌شاهی ازجمله شهیدان نواب صفوی و آیت‌الله سید محمدرضا سعیدی در آن می‌باشد، نیازمند ایجاد حصار و دیوارکشی است‌.

وی با قدردانی از تلاش‌های سازمان آرامستان های شهرداری قم برای سامان‌دهی آرامستان بهشت معصومه(س) و محل دفن جمعی از شهدای مدافع حرم، افزود: عملیات سامان‌دهی گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) قم تکمیل‌شده و آماده واگذاری به شهرداری است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم گفت: آرامستان قدیمی و تاریخی شیخان که مقبره علما و تعدادی از شهدای واقعه هفتم تیر در آن است، آسیب‌های زیادی دیده و نیاز به بهسازی دارد.