33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

قم از نظر استانداردهای آتش‌نشانی در شرایط مطلوبی است

شهردار قم گفت: در حال حاضر حدود 24 ایستگاه آتش‌نشانی در قم فعال است که از نظر استاندارد مطلوب هستند و تجهیزات خوبی نیز برای آنها تهیه شده است.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد با گرامیداشت روز آتش نشانی و ایمنی، اظهار کرد: آتش‌نشانان افرادی هستند که جان بر کف در خدمت مردم هستند و به دلیل اینکه این روحیه شجاعت و استقامت تقویت شود روزی به عنوان گرامیداشت آنان مشخص شده تا تقدیری از این قشر جامعه شود.

شهردار قم با اذعان به اینکه شهرداری در سال‌های اخیر توسعه چشم‌گیری را در امکانات و تجهیزات آتش‌نشانی شهر ایجاد کرده است، گفت: در حال حاضر حدود ۲۴ ایستگاه آتش‌نشانی در قم فعال است که از نظر استاندارد مطلوب هستند و تجهیزات خوبی نیز برای آنها تهیه شده است.

سقائیان‌نژاد با اشاره به رونمایی از نردبان ۴۰ متری آتش‌نشانی قم، افزود: این نردبان می‌تواند بسیار کاربردی باشد و در عملیات‌های اخیر نیز از همین‌گونه نردبان‌ها برای نجات بسیاری از شهروندان استفاده شد.

وی گفت: قرارگیری روحیه شجاعت و استقامت در کنار تجهیزات پیشرفته می‌تواند آتش‌نشانی قوی‌ای را برای شهر ایجاد کند و ایمنی شهر را بالا ببرد.