35 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

قابلیت نجات همزمان ۱۸ نفر با نردبان ۴۰‌متری جدید آتش‌نشانی قم

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم از قابلیت نجات همزمان 18 نفر با نردبان 40‌متری جدید آتش‌نشانی قم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، عباس جعفری با اشاره به رونمایی از نردبان ۴۰ متری امداد و نجات و اطفای حریق، اظهار کرد: با وجود اینکه امیدواریم اینگونه تجهیزات هیچ‌گاه مورد استفاده قرار نگیرد اما لازم است که سازمان آتش‌نشانی خود را مجهز به پیشرفته‌ترین ناوگان و تجهیزات روز کند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با تاکید بر اینکه قم جزو شهرهای بلندمرتبه کشور قرار گرفته است، گفت: به همین خاطر برای کار در ارتفاع، آتش‌نشان نیاز به استفاده از خودروهای بالابر و نردبان‌ها است.

جعفری با بیان اینکه نردبان ۵۵ متری سازمان در حال حاضر در مرحله اورهال است، افزود: نردبان دیگری هم در سازمان داریم که ۲۷ سال قدمت دارد و در حال استفاده است.

وی با بیان اینکه نردبان ۴۰ متری تازه خریداری‌ شده از بهترین شرکت دنیا خریداری شده است، گفت: این نردبان دارای امکانات بسیار پیشرفته‌ای است؛ شوتینگ این نردبان این امکان را فراهم می‌کند که ۱۸ نفر به صورت همزمان نجات داده شوند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با بیان اینکه ۲۵ دستگاه از این نردبان در کشور وجود دارد، گفت: قرارداد این نردبان سال ۹۶ به مبلغ ۵.۳ میلیارد تومان منعقد شده که در حال حاضر قیمت آن به ۱۸ میلیارد تومان رسیده است.