37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

رشد قریب به ۴۰۰ درصدی تجهیزات و امکانات آتش نشانی قم

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: اگرچه رشد نزديك به ٤٠٠ درصدي در تجهیزات و امکانات و نیروی انسانی داشتيم ولي كمبودهايي داريم كه بايد به دنبال رفع آنها باشیم.

به گزارش شهرنیوز، عباس جعفری پیش از ظهر امروز در مراسم رونمایی از نردبان ۴۰ متری امداد و نجات و اطفای حریق آتش‌نشانی قم و تقدیر از آتش‌نشانان که در ایستگاه ۲۱ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم برگزار شد، با بیان اینکه آتش نشانان ایثارگرانی هستند که دائما از کشور دفاع می کنند، اظهار کرد: آتش نشانان برای خدمت به مردم همواره شجاعت و ایثارگری به خرج می دهند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با تاکید بر اینکه آتش نشانی قم در برهه ای مظلوم واقع شده بود و از نظر نیروی انسانی و امکانات مشکلات زیادی داشت، اظهار کرد: در این برهه سازمان از کمترین امکانات بهره مند بود و امکانات بسیار محدود ما باعث خدمت رسانی محدود و نارضایتی مردم شده بود.

جعفری با بیان اینکه در چند سال اخیر اقدامات متعددی در شهر قم صورت گرفته است، اظهار کرد: نزدیک به ۳۰۰ نیرو جذب آتش نشانی شده و تجهیزات خوبی خریداری شده اما اگرچه رشد نزدیک به ۴٠٠ درصدی در تجهیزات و امکانات و نیروی انسانی داشتیم ولی کمبودهایی داریم که باید به دنبال رفع آنها باشیم.

وی با اذعان به اینکه تجهیزات آتش‌نشانی قم در مواقع زلزله و نجات بسیار کم است، خاطرنشان کرد: نردبانی در آتش نشانی داریم که نزدیک به ٢٧ سال استفاده می‌شود در حالی که شرکت سازنده اعلام کرده که مدت استفاده از آن ۱۰ سال است و یک پلتفرم ۵۵ متری سازمان هم برای اورهال ارسال شده است اما در تمام شهر نیازمند نردبان و تجهیزات پیشرفته برای خدمت بهتر به مردم هستیم.