30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

افزایش ۱۸ درصدی نرخ شارژ تاکسی‌ها تا ورود نردبان آتش‌نشانی ۴۰ متری

یکصد و سیزدهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی قم برگزار و از واگذاری نردبان ۴۰ متری به سازمان آتش‌نشانی قم و افزایش ۱۸ درصدی نرخ شارژ تاکسی‌های خطی خبر داده شد.

یکصد و سیزدهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با حضور شهردار قم، قائم‌مقام شهردار، معاونان شهردار و اعضای شورای شهر در سالن جلسات شهید باکری برگزار شد.

نخستین لایحه مربوط به اخذ مجوز توافقنامه شهرداری با موسی فرجامی به متراژ بیش از ۱۸ هزار متر در بلوار منتظر بود که توسط محرری رئیس کمیسیون شهرسازی شورا قرائت شد که با نظر اعضای شورای شهر این لایحه به تصویب رسید.

دومین لایحه توسط امراللهی رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ و نقل شورا درباره اخذ مجوز افزایش نرخ شارژ دریافتی از رانندگان خطی تحت نظارت شرکت‌های حمل‌ و نقل درون‌شهری بود که از ۳۴ هزار تومان با ۱۸ درصد افزایش به ۴۰ هزار تومان رسیده بود.

امراللهی درباره این لایحه اظهار داشت: حدود ۱۴ شرکت در حوزه حمل‌ و نقل درون‌شهری در قم مشغول فعالیت هستند که از سال ۹۶ هیچ افزایشی در این حوزه نداشتیم در شرایطی که در بسیاری از شهرها این نرخ‌ها بین ۶۰ تا ۱۵۰ هزار تومان است که قم در این زمینه در رده بسیار پایینی است.

قراچورلو عضو شورای اسلامی شهر نیز با انتقاد از عدم ارائه خدمات مناسب توسط شرکت‌های حمل‌ و نقلی در قم، تصریح کرد: عملاً خدماتی به تاکسی‌ها در این زمینه ارائه نمی‌شود و در زمانی که این خدمات قابل‌ لمس نیست این اضافه کردن شارژها بی‌معنی است.

بختیاری نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز اضافه کرد: عملاً خدماتی توسط شرکت‌های حمل‌ و نقلی به تاکسی‌ها ارائه نمی‌شود و بارها شاهد مراجعه رانندگانی بوده‌ایم که با گلایه از این پول پرداختی خواهان مشخص شدن نوع خدمات به خود شده‌اند.

سومین لایحه توسط سبحانی رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مربوط به اخذ مجوز کاهش عوارض صدمه غیرعمدی به اشجار قرائت شد که برای بررسی بیشتر به کمیسیون عودت داده شد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت شهرداری در ایام ماه محرم و به‌ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی، اظهار داشت: ۱۵۰۰ پرسنل شهرداری با ۳۰۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات در این ایام در قالب ستادهای هشتگانه به مردم ارائه خدمات کردند.

سید امیر سامع با اشاره به راه‌اندازی نمایشگاه عطر تربت در این ایام، خاطرنشان کرد: این نمایشگاه با همکاری سازمان فرهنگی شهرداری و شورای عالی هیئت‌های مذهبی برای رفع نیازهای هیئت‌ها و ایستگاه‌های صلواتی برپا شده بود.

وی با بیان اینکه شهرداری ۵۰ درصد یارانه در استفاده از ظروف گیاهی به هیئت‌ها پرداخت کرده است، ابراز کرد: امسال برای نخستین بار ایستگاه‌های صلواتی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به بازدیدهای مداوم نیروهای آتش‌نشانی از ایستگاه‌های صلواتی برای بررسی‌های ایمنی ادامه داد: امسال به لطف خداوند هیچ خسارت مالی و جانی مربوط به هیئت‌ها و ایستگاه‌های صلواتی وارد نشد.

سامع با تأکید بر اینکه ۲۸۰ مجوز ایستگاه صلواتی در ایام محرم در قم صادر شده است، یادآور شد: علیرغم مشکلات اقتصادی هیچ تأثیری بر خدمات و نذورات هیئت‌های مذهبی و ایستگاه‌های صلواتی شاهد نبودیم.

وی از تجهیز و به‌روزرسانی تجهیزات آتش‌نشانی در قم خبر داد و گفت: نردبان ۴۰ متری از بهترین شرکت‌های تولیدکننده دنیا خریداری‌شده است که طی مراسمی به سازمان آتش‌نشانی واگذار می‌شود.