35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

۱۰ هزار واحد مسکونی جدید باید در قم ساخته شود

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اجرای طرح اقدام ملی در کشور گفت: سهم قم از این طرح کمتر از ۲ هزار واحد مسکونی می‌باشد، این در حالی است که نیاز قم ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی جدید است.

روح الله امراللهی در نطق پیش از دستور یکصد و سیزدهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم، ادامه داد: کمیته امداد به تنهایی تقاضای ۲ هزار واحد مسکن جدید برای مددجویان خود دارد ضمن اینکه اگر آمار مسکن اولی ها و مددجویان بهزیستی قم نیز به آن افزوده شود، نیاز استان بیش از سهمیه تعیین شده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه در قالب این طرح ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته می شود، ادامه داد: با افزودن برخی زمین‌ها به محدوده شهر امکان افزایش ظرفیت لازم برای تامین زمین مورد نیاز این شهر برای افزایش سهم استان از طرح اقدام ملی وجود دارد.

امراللهی گفت: در روزهای آینده معاون اول رئیس جمهوری و وزیر راه شهرسازی به قم سفر می‌کنند که از مسئولان استان تقاضا داریم که از این سفر برای حل مشکلات استان به ویژه افزایش سهم استان از طرح اقدام ملی برنامه ریزی لازم را انجام دهد.

وی ادامه داد: هم اکنون تامین زمین در قم بسیار گران تمام می شود که با توجه به تخصیص زمین دولتی و پرداخت تسهیلات در  قالب طرح اقدام ملی، باید تلاش شود از این فرصت در راستای کاهش کمبود مسکن موجود در قم اقدام شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم در ادامه با اشاره به ضرورت احداث تصفیه خانه پردیسان، گفت: از نظر علمی و پدافندی تجمیع فاضلاب ها در یک تصفیه خانه منطقی نیست و باید تلاش شود تا تصفیه خانه پردیسان فعال سازی شود.