33.6 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

قم باید همواره پیشتاز حرکت‌های انقلابی در کشور باشد

عضو شورای اسلامی شهر قم با تاکید بر اینکه قم باید همواره پیشقراول حرکت های انقلابی در کشور باشد، گفت: حذف عنوان شهید از معابر و برخی خیابان ها، آغاز راهی برای حذف راه شهداست که چنین خوابی هرگز تعبیر نخواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد آتش زر در یکصد و سیزدهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم، افزود: برخی اقدام ها از جمله حذف عنوان شهید از معابر، امضای مصوبه‌های مخفیانه و همچنین حذف درس شهید فهمیده از کتب درسی در راستای دوری از اباعبدالله(ع) و فرهنگ عاشورایی مردم است.

عضو شورای اسلامی شهر قم با تاکید بر اینکه قم باید همواره پیشقراول حرکت های انقلابی در کشور باشد، گفت: حذف عنوان شهید از معابر و برخی خیابان ها، آغاز راهی برای حذف راه شهداست که چنین خوابی هرگز تعبیر نخواهد شد.

وی افزود:برخی با انجام شیطنت ها، با حذف عنوان شهید از برخی معابر شهر قم، به دنبال فضاسازی علیه این شهر بودند که نشان می دهد دشمنان نظام و انقلاب برای حذف راه و یاد شهدا خواب‌های زیادی دیده اند که هیچ کدام تعبیر نخواهد شد.

آتش زر ادامه داد: تمام این اقدام ها برای حذف یاد و راه شهدا و همچنین مسدود کردن مسیر حق طلبی اباعبدالله(ع) است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم نیز در این جلسه با اشاره به هجمه به فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: ایستگاه های صلواتی زنده کننده حرکت و فضای عاشورایی در شهر است و باید برای دادن مجوز به ایستگاه های صلواتی سخت گیری نشود.

حسن مالکی نژاد تاکید کرد: باید اجازه فعالیت ایستگاه های صلواتی داده شود و در صورتی که  فعالیت آنها مشکلات ترافیکی ایجاد می کند، به جای توقف فعالیت، نسبت به ساماندهی آنها اقدام کرد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم نیز در این جلسه با اشاره به لایحه اخذ مجوز افزایش نرخ شارژ دریافتی از رانندگان خطی تحت نظارت شرکت های حمل و نقل مسافر درون شهری، گفت: برای حمایت از شرکت ها در مقابل تاکسیهای اینترنتی و همچنین بهبود ارائه خدمات این تاکسی ها از سال ۹۶ هیچگونه افزایش نرخ شارژ تاکسی برای شرکت های حمل و نقل عمومی در قم صورت نگرفته است.

روح الله امراللهی ادامه داد: پیشنهاد سازمان حمل و نقل ترافیک افزایش نرخ شارژ از مبلغ ۳۴۰ هزار ریال به ۴۰۰ هزار ریال معادل افزایش ۱۸ درصدی بوده است که با تصویب شورای شهر و طی کردن روند قانونی، عملا این افزایش نرخ از سال آینده عملیاتی می شود.

شایان ذکر است: در ادامه جلسه شورای اسلامی شهر قم به مناسبت هفتم مهر ماه روز آتش نشان، از مدیرعامل و تعدادی از فرماندهان و پرسنل سازمان آتش نشانی قم تجلیل شد.