35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

مجوز فعالیت برای ۲۸۰ ایستگاه صلواتی در محرم در قم صادر شد

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: مجوز فعالیت ۲۸۰ ایستگاه های صلواتی در ایام محرم  در قم صادر شده، این در حالی است که این رقم در سال گذشته حدود ۲۳۰ ایستگاه بوده است.

امیر سامع، در یکصد و سیزدهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در ساختمان شهید باکری این شورا، با اشاره به اقدام های صورت گرفته شهرداری قم در ایام محرم، گفت: هشت ستاد شهرداری برای ایام محرم به ویژه دهه اول در نقاط مختلف شهر ایجاد و امکانات مورد نیاز به ویژه در اطراف حرم حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران پیش بینی شد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه یک هزار و ۵۰۰ پرسنل شهرداری با ۳۰۰ دستگاه خدماتی در دهه اول محرم به عزاداران حسینی خدمت رسانی کردند، گفت: در حوزه سیاه پوشانی کردن شهری امسال بیش از ۵۷ درصد نسبت به سال گذشته فضاسازی شهری افزایش داشت.

سامع با تاکید بر ضرورت ساماندهی نحوه قربانی در ایام تاسوعا و عاشورا، گفت: شهرداری قم امسال مانند سالهای گذشته برای ظروف یک بار مصرف گیاهی یارانه داد که بر این اساس ۵۰ درصد مبلغ این لیوان ها توسط شهرداری پرداخت شد.

وی ادامه داد: با اقدامهای ایمنی صورت گرفته، خوشبختانه هیچگونه حادثه ای مرتبط با هیات های عزاداری امسال در ایام محرم در قم رقم نخورد ضمن اینکه در این ایام از ۱۸۳ مسجد، تکیه و حسینیه بازدید های ایمنی صورت گرفت.

معاون خدمات شهری شهرداری قم ادامه داد: هماهنگی مسیر حرکت دسته جات، برپایی باشکوه نماز ظهر، ساماندهی ایستگاه های صلواتی و همچنین ایجاد پارکینگ ویژه موتورسیکلت ها از جمله اقدام های و نقاط قوت مدیریت شهری در دهه اول محرم است.

سامع در ادامه با اشاره به اقدام های شهرداری برای تجهیز ناوگان سازمان آتش نشانی، گفت: خرید خودروی آتش نشانی با نردبان مرتفع از ۲ سال گذشته در دستور کار قرار گرفته بود که این نردبان از بهترین شرکت سازنده دنیا خریداری و روند ورود این خودرو به کشور و استان در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه روند ترخیص این خودروی آتش نشانی از گمرک بیش از سه ماه به طول انجامیده است، ادامه داد: تامین لوازم شهرداری نیازمند  برخی بخشودگی ها گمرکی است که باید این موضوع توسط مدیریت شهری پیگیری شود.

معاون خدمات شهری شهرداری قم ادامه داد: این نردبان مرتفع که مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیاست سه شنبه طی آئینی به طور رسمی وارد ناوگان آتش نشانی قم می‌شود.