27.2 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

مسببان تأخیر در پروژه شهیدان برقعی قم باید پاسخگوی خسارت به چند نسل باشند

عضو شورای اسلامی شهر قم با انتقاد از عدم اتمام پروژه شهیدان برقعی، خواستار پاسخگویی همه مسئولان و مجریانی شد که به چند نسل از اهالی این منطقه،‌ خسارت زده‌اند.

حسن مالکی‌نژاد با اشاره به تأخیر چند دهه‌ای در اجرای پروژه شهیدان برقعی، اظهار داشت: این‌گونه طرح‌ها وقتی درست اجرا نمی‌شود سبب ایجاد آسیب‌های اجتماعی بسیار زیادی برای خانواده‌های منطقه می‌شود که منطقه به لحاظ امنیتی و فرهنگی دچار مشکل می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: وقتی یک خانه خراب شود، این خرابه آسیب‌های زیادی داشته و منجر می‌شود که اطراف این خرابه هم ناامن شود و کسانی که بومی این محل بوده به دلیل اینکه رسیدگی به‌ این موضوع نمی‌شود مجبور به ترک منطقه و محله بوده و بافت از افراد بومی خالی می‌شود.

مالکی نژاد با تأکید بر اینکه در حال حاضر با توجه به یک‌طرفه شدن خیابان چهارمردان و آذر، ضرر اقتصادی بسیار زیادی به‌ کسبه این خیابان‌ها وارد شده است، گفت: به‌دلیل عدم ارائه خدمات عمرانی متناسب با نیاز منطقه یک و نسبت به دیگر مناطق شهر، باید گفت ما ۴۰ سال به این منطقه ظلم کردیم و خدمت نکردیم.

وی با اشاره به اینکه شهرداری باید برای اتمام این طرح ضرب‌الاجل تعیین کند، افزود: میراث فرهنگی باید تکلیف خود را با مردم مشخص کند و اگر لازم باشد باید بودجه استانی هم گذاشته شود و مسئولان برای پایان دادن به پروژه‌ای که چند دهه به طول انجامیده،‌ سر از پا نشناسند.

عضو شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان کرد: بعضی از خسارت‌هایی که به‌مردم زده می‌شود غیرقابل‌جبران است، در این منطقه چند دهه پیش باید امکانات ایجاد می‌شد تا مردم از آن‌ها بهره‌مند شوند و به‌صورت زیرساختی با احداث بوستان و مراکز آموزشی و امکانات فرهنگی و شغلی، دارای شرایط لازم برای رشد باشند نه اینکه محله‌های اصیل و تاریخی شهر تبدیل به منطقه محروم شود.

مالکی نژاد با طرح این سؤال که آیا با همه خسارت‌هایی که از عدم اجرای این طرح به مردم وارد شده، هنوز وقت آن نرسیده که برای این پروژه کاری انجام شود، اضافه کرد: عدم اتمام پروژه شهیدان برقعی یعنی عدم وجود امکانات، که سبب عدم رشد اهالی این منطقه شده و این استعداد سوزی،‌ خسارت عدم اجرای چنین طرح‌هایی است که همه مسئولان و مجریان باید برای واردکردن خسارت به چند نسل از مردم شهر،‌ پاسخ دهند.