32.5 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

اجرای ۱۰ پل عابر پیاده مجهز به آسانسور تا پایان سال در قم

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: با توجه به اولویت‌سنجی‌های انجام‌شده تا پایان سال جاری، 12 دستگاه پل عابر پیاده اجرا می‌شود که 10 پل با آسانسور طراحی‌شده است.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان با بیان لزوم تغییر نگرش در اجرای زیرساخت‌های ترافیکی در شهر، اظهار داشت: اجرای بسیاری از زیرساخت‌ها نیازمند تغییر نگرش مردم و در نتیجه تغییر مطالبات آن‌ها است.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم مطالبات مردم برای مکانیزه شدن پل‌های عابر پیاده را مورد بررسی قرار داد و افزود: ساخت پل‌های عابر پیاده به علت عدم استفاده همه اقشار جامعه و هزینه سنگین اجرای آن مورد اقبال مردم و مدیران شهرهای پیشرفته دنیا نیست.

ذاکریان تصریح کرد: متأسفانه اجرای چراغ‌راهنما و خط‌کشی عابر پیاده با وجود اجرای سریع و استفاده راحت همه مردم و همچنین هزینه بسیار پایین آن با مقاومت مدیران شهری مواجه است.

وی از شناسایی بیش از ۴۳ نقطه در شهر برای ساخت پل عابر پیاده خبر داد و گفت: با توجه به اولویت‌سنجی‌های انجام‌شده تا پایان سال ۹۸، ۱۲ دستگاه پل عابر پیاده اجرا می‌شود که ۱۰ پل با آسانسور طراحی‌شده است.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم اعتبار اولیه اجرای پل‌های عابر پیاده را بالغ‌ بر ۱۵ میلیارد تومان اعلام و بیان کرد: پل‌ها به ترتیب اولویت و بعد از اخذ مجوزهای لازم و کسب رضایت مالکان مشرف بر پل عابر پیاده اجرا می‌شود.