37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

سایت آموزشی آتش‌نشانی در قم احداث می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر قم از احداث سایت آموزشی آتش‌نشانی خبر داد و گفت: سایت آموزشی چهار هکتاری آتش‌نشانی قم به‌منظور ارتقای سطح آموزشی و فرهنگ‌سازی ایمنی در قم احداث می‌شود.

اعضای شورای اسلامی شهر قم هم‌زمان با هفت مهرماه روز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی از ایستگاه‌های آتش‌نشانی مناطق ۲ و ۶ شهر قم بازدید کردند.

عضو شورای اسلامی شهر قم در این بازدید با اشاره به خدمات و از خودگذشتگی پرسنل آتش‌نشانی، اظهار داشت: در دوران‌های مختلف آتش‌نشانان با فداکاری و ایثار در کنار حراست از جان و مال مردم سبب رضایتمندی مردم شده‌اند.

حسن طلایی با بیان اینکه در شهر قم به ازای هر ۵۰ هزار نفر یک ایستگاه آتش‌نشانی وجود دارد، ابراز کرد: در مجموع ۲۴ ایستگاه آتش‌نشانی در قم وجود دارد که نزدیک به استانداردها بوده که نشان از تلاش و هدف‌گذاری درست مجموعه مدیریت شهری در سال‌های گذشته و هم‌اکنون است.

وی کمبود نیروی انسانی در آتش‌نشانی قم را مورد توجه قرارداد و افزود: با جذب نیروهای انسانی جدید و کار آزموده در سازمان آتش‌نشانی و تزریق آنان به ایستگاه‌ها، شاهد ارتقای کیفی و کمی خدمات به شهروندان و مجاوران شهر کریمه اهل‌بیت(س) خواهیم بود.

عضو شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان کرد: در سفر پر خیر و برکت رهبر معظم انقلاب به قم، بودجه مناسبی به سازمان آتش‌نشانی قم تخصیص داده شد که سبب افزایش ماشین‌آلات، ایستگاه‌ها و بهبود خدمات شد.

وی وظایف شورا و شهرداری در زمینه رسیدگی به نیروهای آتش‌نشانی را خواستار شد و گفت: شورای اسلامی شهر و شهرداری بایستی دید خدماتی به آتش‌نشانی داشته باشند و از نظر مالی و روانی از پرسنل آتش‌نشانی قم حمایت داشته باشند.

عضو شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه شورای شهر سعی کرده نگاه ویژه‌ای به آتش‌نشانی و خدمات ایمنی در قم داشته باشد، یادآور شد: ۴۰ میلیارد تومان بودجه برای سازمان آتش‌نشانی و ۱۰ میلیارد کمک شهرداری برای توسعه زیرساخت‌های آتش‌نشانی در قم پیش‌بینی‌شده است.

طلایی با اشاره به اقدامات قابل‌ تقدیر سازمان آتش‌نشانی در زمینه آموزش شهروندان و افزایش ایمنی برای مقابله با حوادث، اضافه کرد: سایت آموزشی چهار هکتاری آتش‌نشانی قم به‌ منظور ارتقای سطح آموزشی و فرهنگ‌سازی ایمنی در قم احداث می‌شود.

وی هدف از احداث این سایت آموزشی را ارتقای آمادگی‌ها و آموزش پرسنل آتش‌نشانی برشمرد و اظهار داشت: خدمات آتش‌نشانی با جان و مال مردم مرتبط است که باید نیروهای این سازمان در کنار حفظ آمادگی آموزش‌های به‌ روز را نیز ببینند؛ چراکه در این حرفه لحظات و خدمات ارائه‌ شده بسیار حائر اهمیت است.