26.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

هزینه ۳۰ میلیارد تومانی شهرداری برای توسعه تجهیزات آتش‌نشانی

معاون خدمات شهری شهرداری قم از هزینه 30 میلیارد تومانی شهرداری برای توسعه تجهیزات آتش‌نشانی طی سال‌های اخیر خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سیدامیر سامع در حاشیه بازدید فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) از یکی از ایستگاه‌های آتش‌نشانی شهر قم، گفت:سال ۹۴ بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان برای تجهیز ناوگان آتش‌نشانی قم اختصاص یافت و بیش از ۲۰ میلیارد تومان هم شهرداری در این زمینه اختصاص داد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با تاکید بر اینکه در سال‌های ۹۵ و ۹۶ بیش از ۳۰ میلیارد تومان تجهیزات آتش‌نشانی برای قم خریداری شد، افزود: اگر امروز قرار باشد همین تجهیزات تامین شود باید بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه انجام شود.

سامع همچنین به اختصاص اعتباری برای تجهیز و توسعه ایستگاه‌های آتش‌نشانی شهر اشاره کرد و گفت: از سال ۹۴ نیز با اعتبارات بسیار خوبی که اختصاص یافت توانستیم تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی را به حد استاندارد برسانیم.

وی با بیان اینکه آخرین خرید انجام شده برای تقویت تجهیزات آتش‌نشانی شهر را نردبان ۴۰ متری عنوان کرد و افزود: از سال ۹۶ فرآیند خرید این نردبان آغاز شد و همین چند روز قبل تحویل و به ناوگان اضافه شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اذعان به دلاوری و رشادت‌های نیروهای عملیاتی آتش‌نشانی، تصریح کرد: در صحنه‌هایی که همه از آتش فرار می‌کنند آتش‌نشانان وارد آتش شده تا خسارات جانی و مالی به حداقل برسد و این اتفاق نمی‌افتد جز با عشق و علاقه آتش نشانان به مردم.