33.3 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آتش‌نشانی

تشریح ویژه‌ برنامه‌های هفته آتش‌نشانی و ایمنی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با گرامیداشت روز آتش‌نشان، گفت: در این هفته از شنبه برنامه‌های سازمان آغاز شده و در هر روز به طور ویژه حرکتی نمادین، مانور و یا برنامه‌ای مشترک با دیگر نهادها برگزار می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، عباس جعفری با بیان اینکه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری به مناسبت هفته آتش‌نشانی برنامه‌ها و اقداماتی را در نظر گرفته تا ضمن بزرگداشت این هفته مانورهای آمادگی هم در سطح شهر برپا شود، اظهار کرد: در این هفته از شنبه برنامه‌های سازمان آغاز شده و در هر روز به طور ویژه حرکتی نمادین، مانور و یا برنامه‌ای مشترک با دیگر نهادها برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با اشاره به حضور کارکنان سازمان آتش‌نشانی در سازمان انتقال خون استان و اهدای خون، گفت: روز گذشته پرسنل سازمان به مناسبت هفته آتش‌نشانی در مرکز انتقال خون میدان روح‌الله حضور یافته و خون خود را اهدا کردند.

جعفری ادامه داد: همچنین شب گذشته در نمایشگاه یاد یاران که در محدوده کوه خضرنبی در حال برگزاری است با همکاری سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) و ناحیه مقاومت بسیج ناحیه امام رضا(ع) مانور مشترکی را برگزار کردیم.

وی به رژه خودرویی ناوگان سازمان آتش نشانی همزمان با روز آتش‌نشانی اشاره کرد و افزود: رونمایی از خودرو نردبان ۴۰ متری در مقابل ساختمان شهرداری از دیگر برنامه‌هایی است که در این هفته اجرا خواهد شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم ارائه آموزش‌های ویژه مدارس توسط پرسنل ایستگاهای سطح شهر در قالب طرح ایستگاه محوری در هفته آتش‌نشانی را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: برگزاری مسابقات پرچم در ساحل در زمین ساحلی ایستگاه ۱۲ آتش نشانی، برگزاری مانور امداد و نجات در ارتفاع در مجتمع مسکونی علوم پزشکی واقع در میدان مرجعیت، برگزاری مانور مشترک عملیاتی در مترو قم واقع در میدان کشاورز، غبار روبی مزار شهدا و زیارت بارگاه مطهر حضرت معصومه از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای هفته آتش‌نشانی است.