28.3 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

شهردار قم در وضعیت نامناسب اقتصادی کشور پروژه‌های بزرگی را در قم دنبال می‌کند

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد موفق شهرداری در پیشرفت پروژه‌های عمرانی، گفت: شهردار قم در وضعیت نامناسب اقتصادی کشور پروژه‌های بزرگی را در قم دنبال می‌کند و هر فردی که در این شهر حضور می‌یابد اعلام می‌کند که تغییرات قم به‌خوبی قابل مشاهده است.

به گزارش شهرنیوز، احمد امیرآبادی فراهانی در دومین نشست ادوار شورای اسلامی استان قم که در سالن رضوان شهرداری قم برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: شوراهای اسلامی شهر و روستا بار سنگینی که در دورانی بر دوش دولت بود را بر عهده گرفته و با اعتبارات و محدودیت‌های مالی کارهای بزرگی را انجام می‌دهند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر قرار است در مورد خصوصی‌سازی و برون‌سپاری امور دولت نیز سخن بگوییم باید به تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا و مسئولیت‌هایی که به این مجموعه‌ها واگذار شد اشاره داشته باشیم که در حقیقت این واگذاری، واگذاری امور مردم به خود مردم است.

امیرآبادی یادآور شد: اگر در بخش صنعت و تولید که برون‌سپاری داشته و مشکلاتی را برای کشور رقم زده‌ایم نشان می‌دهد که قانون خوبی برای برون‌سپاری تدوین نشده و مراکزی به افرادی واگذار شده که اهلیت نداشته‌اند در این زمینه اگر دولتمردان با نمایندگان مردم در شوراها مشورت می‌گرفتند وضعیت به شیوه مطلوب‌تری رقم زده می‌شد.

وی از شوراها به‌عنوان زبان مردم نام برد و گفت: اگر در بخش‌های مختلف کشور بتوانیم از ظرفیت شوراها استفاده کنیم موفقیت ما در استفاده از ظرفیت‌های مردمی چندین برابر می‌شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی از مسئولان در قوای مقننه و مجریه به دنبال تضعیف شوراها هستند، مطرح کرد: برخی به ظرفیت شوراها پی نبرده‌اند، هر چند علل کاهش اختیارات شوراها به‌خوبی مشخص است اما اعتقاد مسؤولان استان قم به شوراها مطلوب است و استاندار و نمایندگان مجلس به شوراها معتقد هستند و از حقوق آن‌ها دفاع می‌کنند.

امیرآبادی ادامه داد: اگر بستر فعالیت شوراها را در روستاها و شهرها فراهم کنیم بسیاری از مشکلات را این مجموعه‌ها رفع می‌کنند.

وی از افزایش بودجه شهرداری با مشارکت شوراها یاد کرد و گفت: اگر کارهای دیگر را در اختیار مردم می‌گذاشتیم شاهد موفقیت‌های بیشتری در کشور می‌بودیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما باید به دنبال تقویت شوراها باشیم و مقابل جریان‌های تضعیف‌گر شوراها ایستادگی کنیم، مطرح کرد: این مسیر باید توسط شوراها نیز مورد توجه قرار گیرد؛ از ۱۱۰ هزار جمعیت شوراها فقط در دو سه شهر شاهد مشکلات شوراها بوده‌ایم و نباید زحمات این جمعیت ۱۱۰ هزار نفری را نادیده بگیریم.

امیرآبادی از توجه ویژه دستگاه‌های نظارتی به شوراها یاد کرد و گفت: بازرسی، دادستانی و نمایندگان مجلس باید به مسئولیت اعضای شورا در روستاها و شهرها توجه داشته باشند هر چند توقعات مردم از این افراد هم بسیار است و باید به این توقعات هم توجه کنیم.

وی یادآور شد: همانطور که رئیس قوه قضاییه امروز تاکید داشته است، قاضی در رسیدگی به پرونده‌ها باید دو مقوله را بیشتر از همه مورد توجه قرار دهد که یکی از آن‌ها شخصیت فردی است که مورد اتهام قرار می‌گیرد.

امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به عملکرد موفق شهرداری در پیشرفت پروژه‌های عمرانی، گفت: شهردار قم در وضعیت نامناسب اقتصادی کشور پروژه‌های بزرگی را در قم دنبال می‌کند و هر فردی که در این شهر حضور می‌یابد اعلام می‌کند که تغییرات قم به‌خوبی قابل مشاهده است.