25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

۱۰۰ دستگاه اتوبوس شهری قم برای جابه‌جایی زائران اربعین اعزام می‌شوند

شهردار قم با بیان اینکه ۱۰۰ دستگاه اتوبوس از شهر قم برای خدمت‌رسانی به زوار اربعین حسینی اعزام می‌شوند، گفت: این اتوبوس‌ها در حدفاصل مهران تا خط صفر پایانه مرزی در جهت ارائه خدمات به زائران مستقر می‌شوند.

دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد با اشاره به خدمات ویژه شهرداری در مراسم اربعین، اظهار داشت: قرار بر این شده که در اربعین بین ۷۰ تا ۱۰۰ دستگاه اتوبوس برای حمل زائرینی که قصد رفتن به کنگره جهانی را داشته، شهرداری خدمات ارائه کند.

شهردار قم افزود: این کار را سال گذشته با ۷۰ دستگاه اتوبوس انجام دادیم و امسال به دلیل پیش‌بینی حضور جمعیت بیشتری از هم‌وطنان در این آئین دینی، پیش‌بینی‌شده که این ۷۰ دستگاه تا ۱۰۰ دستگاه افزوده شود.

سقائیان نژاد با اشاره به اینکه اتوبوس‌ها در قالب کاروانی با نام حضرت معصومه (س) از مقابل شهرداری قم به مقصد مهران اعزام می‌شوند، تصریح کرد: قرار شده اتوبوس‌ها در حدفاصل مهران تا خط صفر پایانه مرزی در جهت ارائه خدمات به زائران مستقر شوند.

وی تأکید کرد: تست فنی از کلیه اتوبوس‌ها به‌عمل‌آمده و نواقص آن‌ها رفع گردیده است اما در عین‌حال،‌ کاروان اعزامی، توسط ماشین تعمیرکار سیار و اکیپ کامل فنی و واحد گشت و اکیپ بازرسی اتوبوسرانی و نیروهای ستادی و اتوبوس سیار همراهی خواهد شد.

شهردار قم با بیان اینکه شهر قم در ایام اربعین پذیرای زوار داخلی و خارجی کنگره عظیم اربعین است، ابراز کرد: بیش از ۱۵۰۰ نفر از نیروهای بخش‌های مختلف شهرداری در این ایام در مناطق هشتگانه آماده خدمت‌رسانی به زوار اربعین حسینی هستند.

سقائیان نژاد با تأکید بر همکاری شهرداری قم در طول مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی، یادآور شد: شهرداری قم در پنجمین سال حضور خود در مسیر راهپیمایی نجف به کربلا، از عمود ۱۰۷۰ اقدامات نظافتی و خدماتی انجام می‌دهد.