39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

شهدا چراغ‌های هدایت گر انسان‌ها هستند

شهردار قم گفت: دلیل بزرگداشت شهدا این است که ما به دنیا آمده‌ایم تا انسان شویم، کسانی که گوی سبقت را از همه گرفتند و شهید شدند چراغ‌هایی در آسمان هستی هستند تا هدایت‌گر کسانی باشند که راه را گم کردند.

به گزارش شهرنیوز، دکترسیدمرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم در مراسم غبارروبی و عطر افشانی گلزار شهدای آرامستان بهشت معصومه(س)، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و تسلیت ایام شهادت سید و سالار شهیدان امام حسین(ع)، حضور کارکنان مدیریت شهری در گلزار شهدا و عطرافشانی قبور شهدا را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: این حرکت به منظور بزرگداشت یاد شهدا انجام شد.

شهردار قم اضافه کرد: دلیل این بزرگداشت این است که ما به دنیا آمده‌ایم تا انسان شویم، کسانی که گوی سبقت را از همه گرفتند و شهید شدند چراغ‌هایی در آسمان هستی هستند تا هدایت‌گر کسانی باشند که راه را گم کردند.

سقائیان‌نژاد با تاکید بر اینکه غفلت از یاد شهدا موجب می‌شود که راه اصلی گم شود، افزود: برگزاری این مراسمات برای این است که مجددا به خودمان بیاییم و بشناسیم که باید چه کنیم و قدر و منزلت شهدا را درک کنیم.

وی پایداری انقلاب اسلامی را به واسطه خون شهدا دانست و گفت: این آرامشی که امروز داریم به خاطر حرکت شهدا بود که به تاسی از سیدالشهدا(ع) راه حق و حقیقت را پی گرفتند و درخت انقلاب را با خون خود بارور کردند.